Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Park rozrywki inny niż wszystkie. Wybralibyście się?

| aktualizacja: 25.08.2015 | 0

Lubicie parki rozrywki? Uśmiechnięte twarze dzieci, kolorowe budynki i balony... tego tu nie znajdziecie. Park rozrywki Banksy'ego to ponury świat z dziecięcych koszmarów.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
banksy, disnayland
fot. Dismaland_uk Instagram
W Weston-super-Mare powstał osobliwy park rozrywki zaprojektowany przez znanego artystę Banksy'ego. Zmienił on świat bajek w budzącą niepewność i niepokój przestrzeń o nazwie Dismaland (od słowa "ponury"). W tym mrocznym świecie Kopciuszek już nie jedzie karetą, bo miała wypadek, zamek królewny Śnieżki przypomina zaniedbaną kamienicę, a na karuzeli czyha człowiek z nożem. Banksy do współpracy zaprosił 60 artystów z 17 różnych krajów. Każdy z nich starał się stworzyć karykaturalną wizję disneyowskiego świata.

Jeśli chcesz zobaczyć ten nietypowy park rozrywki, musisz się spieszyć. Będzie on otwarty tylko przez 5 tygodni. W ramach projektu organizowane będą koncerty i spotkania. Dzieci do lat pięciu są wpuszczane za darmo. Tylko, czy na pewno chcielibyśmy je tam zabrać? O Dismalandzie wiadomo niewiele, tak jak o jego pomysłodawcy.

Banksy to znany artysta - człowiek zagadka. Nikt nie wie, kim jest i jak wygląda. Jego prace pojawiają się niespodziewanie w różnych częściach świata i zazwyczaj są zaangażowane politycznie.

 Zobacz też: Parki rozrywki
  

"I loved the Tropicana as a kid, so getting to throw these doors open again is a real honour." - Banksy #banksy #dismaland

A photo posted by Banksy's Dismaland® Park (@dismaland_official) on

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?