Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nadmuchiwane baseny, place zabaw i brodziki dla dzieci - do ogrodu, na taras i balkon!

| aktualizacja: 18.06.2017 | 0

Jaki nadmuchiwany basen ogrodowy wybrać dla dziecka? Czy to rzeczywiście taki zwykły kawałek plastiku tyle, że kolorowy? Mamy dla was przegląd najciekawszych i najładniejszych winylowych placów zabaw oraz brodzików dla najmłodszych o niesamowitych kształtach.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)

Nadmuchiwane baseny ogrodowe mają coraz więcej rozmaitych funkcji i coraz częściej zawierają także elementy edukacyjne, dają możliwość gry zespołowej czy też po prostu chronią skutecznie dziecko przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Beztroska zabawa w połączeniu z nauką i integracją? Czemu nie!

Basenik ogrodowy dla dziecka - pamiętaj o bezpieczeństwie!

Jeśli twoje dziecko, tak jak moje, jest wodnym maniakiem i nie wyobraża sobie zabawy bez wody w ciepłe dni – dmuchany basen ogrodowy będzie po prostu idealny. Oczywiście można dziecku wystawić zwykły basenik (balię, wanienkę, wiadro, cokolwiek) i będzie z tego mnóstwo radości, jeśli jednak to będzie placyk zabaw ze zjeżdżalnią, do którego będzie można też zaprosić inne dzieci – to zacznie się po prostu istne wodne szaleństwo. A czy nie o to chodzi latem?

Zobacz: Jak wybrać basen ogrodowy dla dziecka?

Nie możemy zapominać, że dzieci w basenikach ogrodowych muszą być pod ciągłym nadzorem dorosłych. Większość płytkich brodzików z PCV zalecana jest od 12 miesiąca życia, a w zależności od głębokości, wielkości i skomplikowania dodatkowych atrakcji baseny ogrodowe dla dzieci zaleca się od 2. lub 3. roku życia. Niektóre np. dopiero od lat 6! Warto zwrócić na to szczególną uwagę przed zakupem. Ważne jest również przestrzeganie maksymalnego poziomu wody oraz maksymalnego obciążenia (ilości osób) zazwyczaj wyrażonego w kilogramach na opakowaniu. Szaleństwo wodne tak, ale tylko bezpieczna zabawa w wodzie ma sens!

Zobacz też: Dmuchane zabawki - jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka?

Większość takich dmuchanych baseników można wykorzystywać w ogrodzie, ale ze względu na niezbyt duże rozmiary niektóre będą nadawać się również i na taras, i na balkon. Można je też zabierać ze sobą na plażę, szczególnie modele, które mają daszek ze specjalnym filtrem przeciwsłonecznym UPF 50.

Zobacz też: Dmuchane zabawki do wody - co wybrać dla dziecka?

Który z ogrodowych baseników, placów zabaw i brodzików dla maluchów wybierzesz w tym sezonie? Zobaczcie najciekawsze baseniki i brodziki w naszej galerii zdjęć! Macie taki basen ogrodowy? Wasze dzieci chętnie się w nich bawią?

Zobacz też:

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?