Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Bez szczepienia nie przyjmą do żłobka?

| aktualizacja: 13.05.2017 | 7

Lekarze apelują, a Ministerstwo Zdrowia się zastanawia. Co będą musieli zrobić rodzice?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Przychodnie mają obowiązek udostępniania danych nieszczepionych dzieci
fot. Fotolia
Ryzyko powrotu chorób, o których zdążyliśmy już zapomnieć wraca za każdym razem, kiedy rodzic nie decyduje się na szczepienie. Czy aby dostać się żłobka i przedszkola będzie potrzebne zaświadczenie o szczepieniu jak we Włoszech? Niestety, prawda jest taka, że liczba dzieci niezaszczepionych stopniowo wzrasta. Rodzice boją się skutków ubocznych szczepień. Lekarze – wybuchu epidemii.

Apel do Ministerstwa

Lekarze należący do Beskidzkiej Izby Lekarskiej chcą wprowadzić obowiązek składania w żłobkach i przedszkolach zaświadczenia, potwierdzającego wykonanie wszystkich obowiązkowych szczepień. Apelują w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia. Jeśli nie będzie zaświadczenia - dziecko nie dostanie się do wybranej placówki. Przyczyną apelu są statystyki z Beskidzkiego Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego w Bielsku-Białej, mówiące o wzroście odsetka dzieci niezaszczepionych o 1,2% w ciągu ostatnich trzech lat. Najgorsze, że rodzice nie podają przyczyn, dla których nie chcą zaszczepić dziecka.

Dlaczego nie szczepią?

Z badań przeprowadzonych przez Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczna w Kłodzku w kwietniu br. wynika, że głównymi powodami nieszczepienia dzieci jest występowanie u dzieci odczynu poszczepiennego oraz zawartość rtęci w szczepionkach. Lekarze uspokajają, że ilość rtęci w postaci metylowej jest bezpieczna dla organizmu i w dodatku wydalana, a odczyny poszczepienne nie są groźniejsze niż substancje szkodliwe zawarte w produktach żywnościowych.

Źródło: rynekzdrowia.pl, gazetawroclawska.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (7)
avatar

Zgadzam się!!!
Zgadzam się!!! | 2017-10-17 13:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zgadzam się!!!

Odpowiedz

Ewa
Ewa | 2017-05-16 06:43 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wczorajszy film na TVN 7 Zaszczepieni ujawnia kulisy dobrodziejstwa szczepionki mmr. To jedna z nielicznych gdzie skutki uboczne są tragiczne. Straszą epidemią bo kasa musi się zgadzać. Pozwólcie rodzicom samym decydować o szczepieniu. Ja hymn nigdy już nie zaszczepione swojego dziecka. Widzę żywe przykłady okolicznych szczepionki dzieci i codzienna walkę rodziców o ich zdrowie i życie.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Just Me
Just Me | Ewa | 2017-05-16 18:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zgadzam się niech każdy rodzic sam decyduje o zaszczepieniu dziecka, ale jestem za wprowadzeniem zaświadczeń. Bo dlaczego przez niezaszczepione dziecko mają cierpieć inne dzieci w żłobku lub przedszkolu? Jeden rodzic chce chronić swoje dziecko przez szczepionkami a drugi rodzic woli chronić swoje dziecko przed niezaszczepionym dzieckiem. Dlatego skoro jeden może nie szczepić to drugi może nie chcieć w żłobku/przedszkolu nieszczepionego dziecka.

Odpowiedz

Gość
Gość | Ewa | 2017-10-17 13:14 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ale pier...lisz głupoty!!!

Odpowiedz

TAK dla szczepień
TAK dla szczepień | 2017-05-15 20:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Redakcjo, sprawdzaj! Metylan czegokolwiek jest trujący. Za to ETYLAN czyli postać etylowa jest bezpieczna dla organizmu. I tak się składa że to akurat ona jest w szczepionkach.

Odpowiedz

smakosz rtęci i metylu
smakosz rtęci i metylu | 2017-05-14 23:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Lekarze uspokajają, że ilość rtęci w postaci metylowej jest bezpieczna dla organizmu, a odczyny poszczepienne nie są groźniejsze niż substancje szkodliwe zawarte w produktach żywnościowych. Ale brednie. Kto napisał ten artykuł? Odczyny poszczepienne porównywać do substancji w pożywieniu. Co ma piernik do wiatraka? Rtęć + alkohol metylowy jest po prostu świetny dla zdrowia. Proponuję regularnie popijać jedno i drugie a najlepiej sobie wstrzykiwać codziennie

Odpowiedz

Jestem za
Jestem za | 2017-05-14 21:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

I prawidłowo

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?