Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nie znoszę bezdzietnych z wyboru

| aktualizacja: 02.09.2015 | 26

Skoro można nie cierpieć rodzin z dziećmi (bo wiadomo, dzieciaci robią dużo hałasu, wszędzie się panoszą i jeszcze dostają wyższy socjal), to ja ogłaszam, że nie znoszę bezdzietnych z wyboru.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(14)
bezdzietni kontra rodzice
fot. Fotolia
Moja zdeklarowana bezdzietna sąsiadka dawno temu pożaliła mi się, jak to z niczym nie nadąża. Że po pracy od razu biegnie na kurs angielskiego, potem na siłownię, po drodze do domu jakieś zakupy... Wraca padnięta około 23 i starcza jej energii tylko na obejrzenie filmu. Zaczęłam się śmiać, że nie ma na co narzekać, bo przecież przynajmniej robiła to, na co miała ochotę, a ja w tym czasie musiałam odrobić lekcje z dziećmi, przygotować obiad itp. itd. Teatralnie rozłożyła ręce i stwierdziła: "Olka, no przecież sama chciałaś mieć dzieci".

Chciałam. I nie żałuję (choć rodzicielstwo rzeczywiście nie zawsze oznacza, że wszystko robię z ochotą, weźmy choćby wspomniane odrabianie lekcji). Ale mam już dość tej wyższości bezdzietnych z wyboru.

Dzieciaci powinni być cicho

Przeczytałam jakiś czas temu artykuł o polskich plażach. Że obciach, tłok, brzydko, niemodnie. No i te polskie rodziny! Rozwrzeszczane bachory, które mają czelność biegać po piasku, krzyczeć, domagać się głośno swojej mamy, robić tłok na brzegu. A czasem, o zgrozo, nawet płaczą!!!
I te matki – w zbyt kusych kostiumach, bo miały czelność zbytnio przytyć w ciąży – zupełnie niepodobne do bezdzietnych współplażowiczek z wspaniałym biustem, który nie posłuży do tak niskiego zadania jak karmienie dziecka, fee.
No co, ja też umiem się naśmiewać!

Bezdzietnym się należy

W kolejce po socjalne bony z okazji świąt usłyszałam kiedyś narzekanie bezdzietnej z wyboru kobiety, że ona nie rozumie, dlaczego ci z dziećmi dostają więcej. Bo niby dzieci to coś wyjątkowego? Przecież sami chcieli, to mają. No mają. Nie tylko dzieci, ale też więcej wydatków. I nie ma się co unosić, że chcieli. Czy taka wolna kobieta bez zobowiązań choć raz pomyślała, kto będzie płacił na jej emeryturę? Że niby sama sobie na nią zarabia? Teoretycznie, bo w praktyce nie tak są zbudowane finanse państwa (wystarczy zajrzeć do jakiegokolwiek ekonomicznego podręcznika).

Egoizm i brak tolerancji

Bezdzietni z wyboru są bardziej egoistyczni. Nie mają dzieci, bo lubią siebie, wolny czas i brak odpowiedzialności. Nie przekona mnie argument, że odpowiedzialność za siebie to to samo co odpowiedzialność za dziecko – wiem lepiej, bo doświadczyłam obu, bezdzietny – nie.
Bezdzietni są mniej tolerancyjni. Przeszkadza im płacz (a czasem nawet śmiech) dziecka, dzieciatym nie – i to nie chodzi tylko o osobiste dzieci. Dzieciaci wiedzą, że młody człowiek tak już ma i kropka. Bezdzietni nie chcą plaży z rodzinami na piasku, restauracji czy hotelu przyjaznych rodzinie, bo ich zdaniem życie ma się dostosować do nich, nie odwrotnie. Oj, brzmi groźnie, bo gdyby przypadkiem okazało się, że życie ma nasze wymagania w nosie?

Matki i ojcowie są górą!

Pociesza mnie myśl, że bezdzietni z wyboru nigdy nie doświadczą tego całego ogromu wspaniałych i niepowtarzalnych uczuć związanych z rodzicielstwem. Choć i na to pewnie znajdą kontrargument, przytaczając historię jakiegoś syna, który zabił matkę, córki, która okradło swój rodzinny dom itp. itd. I właśnie za to nie cierpię bezdzietnych z wyboru.

Zobacz: 5 świetnych kampanii promujących macierzyństwo
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (26)
avatar

Agata
Agata | 2017-10-27 13:07 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ale bełkot...

Odpowiedz

lady w.
lady w. | 2017-10-18 09:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moja droga tak to jest jak się zakłada rodzinę....

Odpowiedz

Naczelny bezdzietny
Naczelny bezdzietny | 2017-07-19 06:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nawet nie wiesz, jak się cieszę, że ominie mnie cały ten syf związany z rodzicielstwem... A tobie współczuję...

Odpowiedz

ale bzdury
ale bzdury | 2017-07-18 16:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie wiem co to za osoba to cos nasmarowala, bo nie miala odwagi sie podpisac, ale to cos jest tak beznadziejne.
I staly argument, ze jej dziecko bedzie pracowalo na moja emeryture. Droga maDko, twoje "pińset plus" nie bierze sie z powietrza, pamietaj, ze panstwo nie ma swoich pieniedzy. Pamietaj tez, ze twoj brajan czy inna dzesika moze zostac zulem czy bezdomnym, lub roszczeniowa madka jkak ty i nie przepracuje ani dnia.

Odpowiedz

San
San | 2017-07-18 13:49 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

HAHAHA tylko tyle mam do powiedzenia na ten niedojrzały wpis :D

Odpowiedz

bzw
bzw | 2017-07-18 10:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

"Zaczęłam się śmiać, że nie ma na co narzekać, bo przecież przynajmniej robiła to, na co miała ochotę, a ja w tym czasie musiałam odrobić lekcje z dziećmi, przygotować obiad itp. itd." Czyli co, ty, dzietna z wyboru, nie robisz tego, na co masz ochotę? No przecież sama wybrałaś! Czyli jednak się przyznajesz, że to nie jest takie fajne, bo nie robisz tego, na co masz ochotę? No ale przecież to był twój wybór! W ogóle cię nie rozumiem.

Odpowiedz

bzw
bzw | 2017-07-18 10:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

ojojoj, ileż w tym umysłowej biedy i tęsknoty, żeby móc cofnąć czas i wybrać inaczej niż się wybrało... jakbyś była taka szczęśliwa, to byś nie życzyła innym źle, ot, jedyna konkluzja, jaką można wyciągnąć z tych twoich lamentów

Odpowiedz

vixen
vixen | 2017-07-18 09:49 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

"...pewnie znajdą kontrargument, przytaczając historię jakiegoś syna, który zabił matkę, córki, która okradło swój rodzinny dom itp. itd. I właśnie za to nie cierpię bezdzietnych z wyboru."

Za to, że umieją w merytoryczną i przemyślaną dyskusję? Za to, że patrzą głębiej i nie rzucają się bezrefleksyjnie w ideę rozmnażania? Słusznie, słusznie, toż tylko na potraktowanie napalmem zasługują :) Jeszcze przypadkiem zdołają - O ZGROZO - zerwać ci klapy z oczu, i jeszcze - NIE DAJ BOZIU -do ciebie dotrze, że w ich punkcie widzenia jest pewna słuszność :) I zmuszą cię do refleksji, że tobie twoje ciumciusie też mogą uraczyć kopem w tyłek i środkowym palcem w akcie wdzięczności za trud wychowania :D

Odpowiedz

pffff
pffff | 2017-07-18 09:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

"Pociesza mnie myśl, że bezdzietni z wyboru nigdy nie doświadczą tego całego ogromu wspaniałych i niepowtarzalnych uczuć związanych z rodzicielstwem". Ileż w tym goryczy i zazdrości, że inni mają lepiej niż ty! Chciałaś, masz, nie jęcz. I uciszaj swoje bachory w miejscach publicznych, bo miejsca publiczne to nie wasz folwark prywatny, tylko miejsca publiczne i wszyscy mają się w nich czuć dobrze, nie tylko twoje bachory i bachory innych świętych krów. I nie jęcz. Sama tego chciałaś.

Odpowiedz

Den
Den | 2017-07-18 09:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

"Bezdzietni z wyboru są bardziej egoistyczni. Nie mają dzieci, bo lubią siebie, wolny czas i brak odpowiedzialności. "

HAHAHAH, to może przyjrzymy się teraz koronnym argumentom dzieciatych niby to przemawiających ZA rozpłodem?

>JA chcę zaznać miłości dziecka
>JA chcę dać wnuka swoim rodzicom
>JA chcę puszczenia w obieg MOICH genów
>JA chcę zatrzymać przy sobie partnera
>JA chcę nieśmiertelności MOICH szlachetnych genów
>JA chcę poczucia, że JA nic nie straciłam w życiu i społeczeństwo nie będzie NA MNIE naciskać, że nie jestem kompletna i spełniona
>JA chcę darmową niankę na MOJĄ starość
>JA chcę słodką laleczkę do kochania

Raz jeszcze, szanowna Pani sympatyczna, KTO tu jest egoistą? :)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?