Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Bezkarność pijących w ciąży. Prawo nie chroni płodu. Zaskakująca decyzja prokuratury

| aktualizacja: 29.06.2016 | 3

Gdynia: Po pijanemu urodziła pijaną córkę. Prokuratura umorzyła jednak śledztwo. Jesteśmy oburzeni!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Pijana ciężarna rodzi pijane dziecko. Jest bezkarna
fot. fotolia
34-letniej Agnieszce M. z Gdyni, która w sierpniu ub.r. pijana urodziła córeczkę, groziło 5 lat więzienia. Śledztwo po 8 miesiącach zostało umorzone. Prokuratura nie dopatrzyła się znamion przestępstwa i kobieta nie stanie przed sądem! Wszystko dlatego, że piła w ciąży, a nie zaraz po porodzie. To kolejny absurd naszego prawa. Takie postępowanie jest przyzwoleniem na picie alkoholu przez ciężarne.

- Formalnie, z punktu widzenia medycznego, ofiarą pijanej matki nie jest nowo narodzony człowiek, tylko ośmiomiesięczny płód, którego prawo w tym zakresie jeszcze nie chroni – wyjaśnia w wypowiedzi dla gazety wyborczej prokurator Goebel.

Bezkarne pijące w ciąży

Agnieszka M. uniknęła kary, bo piła alkohol, zanim pojawiły się skurcze i rozpoczęła się akcja porodowa. Nie poniesie żadnych konsekwencji za to, że urodziła dziecko mające prawie 2 promile alkoholu we krwi, którego stan zdrowia lekarze określili jako poważny. Pijana kobieta urodziła dziecko w domu i dopiero po porodzie wezwała karetkę. Karetka zabrała noworodka do szpitala oraz pijaną matkę na obserwację. Kobieta wypisała się ze szpitala na własne życzenie. Natychmiast przewieziono ją do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia dziecka, za co grozi do 5 lat więzienia. Do tego momentu prawo chroniło dzieciątko. Agnieszka M. zaledwie po kilku godzinach została zwolniona i wróciła do domu. Kilkumiesięczne śledztwo zakończono, bo pijana kobieta naraziła płód, a nie noworodka!

Kiedy prawo zacznie chronić tych, którzy sami nie są w stanie się bronić? Czy was też to tak oburza? Piszcie w komentarzach. 

Artykuł powstał w ramach akcji: „W ciąży nie piję!” „Mamo, to Ja” i Babyonline.pl


Zobacz też: Wstrząsający list 8-letniej dziewczynki napisany przed tym, jak zginęła z rąk swojego ojca
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

syla
syla | 2016-06-01 06:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To jest masakra co teraz się dzieję ludziom zdrowo bije na dekiel

Odpowiedz

gosia9891
gosia9891 | 2016-05-31 09:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jak chodzi o aborcję to płód trzeba chronić prawem bo to dziecko bo każde życie jest cenne i za to będą kary a kobiety które poronią będą prokuratorem straszyć. Ale jak chodzi o płód który jest narażony na duże niebezpieczeństwo i upośledzenie przez spożywanie a wręcz nadużywanie alkoholu które naraża na bezpośrednią utratę zdrowia to już nie trzeba chronić płodu. Tu prokuratura nie będzie wyciągała odpowiedzialności bo ciaza nie została usunięta. Paranoja a nie prawo!!!

Odpowiedz

Marta
Marta | 2016-05-30 21:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Powinni takie sterylizowac przy porodzie I wiecej nice urodzi pijanego dziecka

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?