Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Bezmyślność matki mogła doprowadzić do śmierci chłopca

| aktualizacja: 28.04.2015 | 4

Sezon upałów jeszcze się nie zaczął, a znowu powraca problem, który co roku mrozi nam krew w żyłach i doprowadza do śmierci dzieci.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
dziecko w aucie
fot. Fotolia

Poniedziałek, warszawski Wilanów, około godziny 13, gdy temperatura w słońcu sięga ponad 25 stopni, w pozostawionym przed sklepem samochodzie przechodnie zauważają na tylnym siedzeniu małe dziecko, które nie wykazuje oznak życia. Czym prędzej zawiadamiają policję, która przyjeżdża już po 2 minutach: - Po dwóch minutach od wezwania patrol był już we wskazanym przez świadków miejscu. Policjanci zobaczyli samochód pozostawiony na słońcu. W środku znajdowało się małe dziecko, 16-miesięczny chłopczyk - mówi Magdalena Bieniak z mokotowskiej policji.

Rozpoczyna się akcja ratunkowa

Pomimo stukania w szybę, dziecko nie daje żadnych znaków. Policja wybija szybę w samochodzie. Jak się na szczęście okazuje, niemowlę spało w foteliku samochodowym. Karetka pogotowia również szybko przyjeżdża na miejsce, a chłopczyk zostaje przebadany przez ratowników. Na szczęście nie stwierdzają oni uszczerbku na zdrowiu.

Zobacz także: Samochód jest jak piekarnik! Nie zostawiaj dziecka w aucie!

Gdzie była matka dziecka?

Kilka minut później na miejscu zdarzenia pojawia się matka 16-miesięcznego chłopca, która najprawdopodobniej wróciła z pobliskiego sklepu.

Funkcjonariusze muszą zbadać okoliczności zdarzenia i ustalić, na jak długo matka pozostawiła dziecko w zamkniętym samochodzie. Jeśli okaże się, że swoim zachowaniem mogła narazić niemowlę na niebezpieczeństwo, mogą jej zostać postawione zarzuty, nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz szokującą kampanię, do czego może doprowadzić zostawienie dziecka w aucie:Zobacz także: Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w samochodzie?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

ev
ev | 2017-01-18 14:46 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja napiszę coś o zdjęciu dołączonym do artykułu. Dziecko nie powinno jeździć w samochodzie w kurtce/ kombinezonie-w razie wypadku wyslizguje się z pasów. Po drugie-jest za słabo spięte pasami.
Tu krytyka matki,a tu taki obrazek-właśnie godny krytyki....

Odpowiedz

Black Lilith
Black Lilith | 2015-04-28 19:00 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

JAK TAK MOŻNA. W DZISIEJSZYCH CZASACH SKLEPY SĄ PRZYJAZNE DLA MALUCHÓW. SĄ SPECJALNE STANOWISKA DLA DZIECI, NP. STOLIKI Z KARTKAMI I KREDKAMI DO MALOWANIA Z ZABAWKAMI. W DUŻYCH HIPERMARKETACH SĄ SPECJALNE WÓZKI LUB POJAZDY DLA DZIECI, KTÓRE SPRAWIAJĄ IM WIELKĄ FRAJDĘ. TAKŻE NIE ROZUMIEM JAK MOŻNA ZOSTAWIĆ W SAMOCHODZIE PODCZAS UPAŁU SWÓJ NAJDROŻSZY SKARB? ? ?

Odpowiedz

paula
paula | 2015-04-28 18:27 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bezmyślne, wyrodne matki... brak słów...

Odpowiedz

renata
renata | 2015-04-28 16:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mam gęsią skórkę, gdy czytam o takich przypadkach

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?