Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Co robić, gdy dziecko zatruje się chemikaliami?

| aktualizacja: 19.08.2016 | 1

Gdy dziecko połknie środki chemiczne, mogą wystąpić biegunka, ból głowy, wymioty, senność, nadmierne pobudzenie, a nawet drgawki. Nie zwlekaj, wezwij karetkę!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
zatrucie,chemikalia, pierwszwa, pomoc
Gdy dziecko połknie środki chemiczne, np. środki czystości, objawy będą prawdopodobnie natychmiastowe. Mogą wystąpić: biegunka, ból głowy, wymioty, senność, nadmierne pobudzenie, a nawet drgawki lub śpiączka. Z kolei rozpuszczalniki i kleje mogą powodować depresję ośrodkowego układu nerwowego i uszkodzenie pęcherzyków płucnych. To nie żarty, nie czekaj, aż samo przejdzie. Wezwij pomoc!
 

Co robić, gdy dziecko połknie środki chemiczne

Przede wszystkim szybko ustal, co dziecko zjadło lub wypiło i wezwij karetkę. Zabezpiecz opakowanie po środkach, których malec się nałykał, a także jego wymiociny (do analizy).

Ważne! Nie prowokuj wymiotów, zwłaszcza gdy dziecko mogło się zatruć substancją żrącą, np. wybielaczem.

Czytaj też: Uwaga na zatrucia! Leki, alkohol i chemikalia mogą być śmiertelnie groźne dla dziecka
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

annawianna
annawianna | 2015-12-09 21:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Oj bardzo trzeba uważać aby dziecko nie wypiło lub nie wylało na siebie niebezpiecznego płynu czy środka do dezynfekcji, najlepiej jest trzymać je z dala od dzieci. Nawet kapsułki piorące są bardzo niebezpieczne i mogą spowodować silne zatrucie więc ja już teraz chowam je w szafce do której synek nie ma dostępu. Natomiast zawsze denerwuję się i zwracam uwagę rodzicom którzy w kuchni czy łazience mają np. kreta do udrażniania rur . Uważam że nawet jeżeli jest on szczelnie zamknięty czy schowany to lepiej byłoby aby go w ogóle nie trzymać w domu ale np. w piwnicy.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?