Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Płodne Dni – bezpłatne badania diagnostyczne dla kobiet, 12 czerwca, Warszawa

| aktualizacja: 15.05.2014 | 1

Zapraszamy 12 czerwca na bezpłatne badania diagnostyczne w ramach akcji „Płodna Polka”. Badania odbędą się w Warszawie i połączone są ze spotkaniem z lekarzem specjalistą z dziedziny niepłodności.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
płodna polka, badania, logo
fot. materiały prasowe
W ramach kampanii Płodna Polka odbędzie się akcja bezpłatnych badań Pakietu kobiecego. Określają one rezerwę jajnikową, co pozwala oszacować, jak długo kobieta będzie miała szansę na poczęcie dziecka. Jak wynika z raportu zrealizowanego na potrzeby kampanii, większość kobiet nigdy nie diagnozowało swojej płodności. Co czwarta z nich planuje macierzyństwo  dopiero po 30. roku życia, a zbyt późna decyzja o zajściu w ciążę jest jedną z głównych przyczyn problemów z zajściem w ciążę.
Naprzeciw tym alarmującym wynikom wychodzą inicjatorzy kampanii Płodna Polka organizując akcję Płodne Dni. Pierwszy z nich odbędzie się dnia 12 czerwca w Klinice Leczenia Niepłodności Bocian w Warszawie. Polki będą miały możliwość bezpłatnego wykonania Pakietu Kobiecego w którego skład wchodzą: badanie poziomu hormonów AMH i FSH, badanie ultrasonografem (USG) oraz konsultacja z lekarzem specjalistą z dziedziny niepłodności. 
 
Ilość komórek jajowych kobiety jest określona na całe życie, a z wiekiem spada. Wczesne wykonanie badań Pakietu Kobiecego pozwala określić tę liczbę i stan płodności kobiety. Pomaga to zapobiegać sytuacjom, w którym decyzja o zajściu w ciążę została podjęta zbyt późno. Warto pamiętać, że po przekroczeniu 25. roku życia szanse na dziecko zaczynają systematycznie maleć, a po 33. są już  często niewielkie - mówi dr Grzegorz Mrugacz, ekspert medyczny kampanii, dyrektor medyczny Klinik Leczenia Niepłododności „Bocian”.
 
Pakiet badań wykonała już ambasadorka kampanii Katarzyna Burzyńska, która zachęca wszystkie kobiety, aby poszły w jej ślady: W ciąży nie jestem, ale będę. Wiem, że będę mogła być, bo zrobiłam badania Pakietu Kobiecego. Dlatego też mogę zaplanować macierzyństwo zdrowo, świadomie i szczęśliwie. I tego życzę wszystkim kobietom - tym w moim wieku, po 30. i tym młodszym również. Badajmy się, diagnozujmy swoją gospodarkę hormonalną, a potem bądźmy mamami!  Kasia zamierza wesprzeć swoją obecnością panie diagnozujące płodność w ramach akcji Płodne Dni w warszawskim oddziale Kliniki (ul. Stawki 2a, zapisy telefoniczne +48 85 744 77 00).
Więcej na stronie akcji www.plodnapolka.pl
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Moni
Moni | 2014-07-29 12:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bardzo dobrze że takie akcje są organizowane. Warto jest poznać swoje ciało. Ja na bieząco obserwuje swój cykl, pomagam sobie Cyclotestem. Zdecydowanie szybciej możemy wychwycić różne anomalie

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?