Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Bicie

| aktualizacja: 15.05.2007 | 2

Wśród rocznych dzieci bicie jest zjawiskiem powszechnym. Jednak zawsze trzeba maluchom pokazywać, że jest niedopuszczalne.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)

Wśród rocznych dzieci bicie jest zjawiskiem powszechnym. I choć wiadomo, dlaczego się zdarza, zawsze trzeba maluchom pokazywać, że jest niedopuszczalne.

Agresja u dzieci w tym wieku bierze się przede wszystkim z frustracji – ograniczone umiejętności uniemożliwiają wiele rzeczy, które dziecko chciałoby robić, a także z egocentryzmu, braku empatii i umiejętności społecznych. Poza tym bicie, to w tym okresie również jeden ze sposobów komunikowania się.

Co robić?
Trzeba reagować od razu: stanowcze stwierdzenie, że bić nie wolno, bo to sprawia komuś ból, będzie w takiej sytuacji najodpowiedniejsze. Staraj się być opanowana – reagowanie na agresję agresją uczy dziecko, że problemy rozwiązuje się właśnie w ten sposób: krzycząc i bijąc. Pamiętaj jednak, że mimo starań przypadki bicia innych dzieci przez Twojego malca najprawdopodobniej będą się powtarzać; za każdym razem należy maluchowi tłumaczyć, że jest to coś złego. Zadbaj też, aby podczas wspólnych zabaw dzieci miały właściwą opiekę – wówczas będziesz spokojna, że nie zrobią sobie krzywdy.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Megi
Megi | 2007-10-25 15:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mój synek ma 14 miesięcy ,próbowałam już wiele sposobów (trwa to już 3 miesiące) i brak mi już pomysłów co mam zrobić, pomocy! on bije mnie już po twarzy-co będzie później?. Był z mojej strony płacz, sadzanie tyłem do mnie , tłumaczenia i obrażanie. Ale to wszystko tylko potęguje jego "zabawę".

Odpowiedz

Kleo
Kleo | 2007-04-30 22:23 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moja roczna córeczka bije sama siebie po główce zwłaszcza, gdy jest zła, choć nie zawsze wtedy. Nie wiem, czy mam powody do niepokoju.Może powinnam z nią pójść do specjalisty?

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?