Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Błędy rodziców małego alergika

| aktualizacja: 07.04.2016 | 0

Sześć najczęstszych błędów, jakie popełniają rodzice małych alergików. Sprawdź, czy nie popełniasz błędów w opiece nad dzieckiem z alergią.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
dziecko, alergia, błędy, rodzice
Badania wykazały, że wasze dziecko ma alergię? Masz wątpliwości co do metod opieki nad dzieckiem z alergią? A może wprost przeciwnie - wydaje ci się, że wszystko robisz dobrze? Sprawdź, czy na pewno nie popełniasz żadnych błędów w związku z opieką nad dzieckiem z alergią skórną lub alergią pokarmową.

Powtarzająca się szóstka

  1. Rodzice trzymają dziecko pod kloszem zakazując mu aktywności fizycznej jak pływanie, bieganie czy jazda na rowerze. Tymczasem ruch i dobra kondycja potrzebna jest każdemu dziecku, również alergicznemu.
  2. Polegają na medycynie naturalnej, rezygnując z tradycyjnego leczenia. Badania naukowe pokazują zaś, że ani homeopatia, ani rezonans magnetyczny, ani inne metody jak akupresura czy akupunktura nie są wystarczająco skuteczne w leczeniu nasilonej alergii i mogą być stosowane jedynie jako uzupełnienie tradycyjnego leczenia po konsultacji z alergologiem.
  3. Wyrzucają z domu ukochanego psa czy kota, co jest dla dziecka silnym stresem. A stres bardzo zaostrza alergię.
  4. Chcą przyzwyczaić dziecko do alergenu, np. podając mu od czasu do czasu trochę pokarmu, na który jest uczulone. To może nasilić objawy alergii.
  5. Rezygnują z leczenia przewlekłego, bojąc się, że organizm przyzwyczai się do leków. Stosowane dzisiaj leki podaje się w małych bezpiecznych dawkach, które nie powodują uzależnienia ani innych poważnych skutków ubocznych. Odstawienie leków bez konsultacji z alergologiem może pogorszyć stan dziecka.
  6. Odrzucają możliwość obecności alergii u dziecka. To sprawia, że objawy stają się coraz bardziej dokuczliwe, a nawet niebezpieczne dla dziecka.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?