Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Błędy przy noszeniu dzieci w chustach i nosidłach, które mogą szkodzić maluchowi

| aktualizacja: 21.07.2015 | 17

Jakich 10 najczęstszych błędów popełniają rodzice nosząc maluchy w chustach i nosidłach? Sprawdź, by podczas wakacyjnych spacerów ich nie popełniać.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(5)

Wiele osób przyznaje, że wiązanie chusty to dla nich „czarna magia”. Kiedy więc uda im się zawiązać ją tak, by utrzymała dziecko często zapominają o pozostałych wskazówkach związanych z bezpiecznym przemieszczaniem się z maluchem przy piersi, czy na plecach. Często rodzice nie zdają sobie sprawy, że nieprawidłowo noszą dziecko w chuście, czy nosidle, co może szkodzić szkrabowi. Często zdarza się, że dopiero inni widząc ułożenie malucha w nosidle są w stanie zauważyć nasz błąd. Nie omija to też sławnych rodziców.  Taka sytuacja spotkała Ryana Reynoldsa, który nie zdawał sobie sprawy, że nosił dziecko nieprawidłowo, do czasu kiedy jego żona opublikował ich zdjęcie na Instagramie. Posypały się krytyczne uwagi.
Żeby uniknąć podobnych sytuacji stworzyliśmy listę najpopularniejszych błędów popełnianych przez rodziców podczas noszenia dzieci w chustach i nosidłach. Zobacz na co zwrócić uwagę.

Nosidło w nieprawidłowym rozmiarze


Jedną z najczęstszych przyczyn dla którego rodzice powinni zaprzestać noszenia dziecka w nosidle jest nieodpowiedni rozmiar. Rozmiar  nie może być zbyt duży lub zbyt mały. Dziecko nie może być w nim ani zbyt luźno ani lub zbyt ciasno. Dlatego kupując je najlepiej być z dzieckiem przymierzyć je dokładnie, poprosić o pomoc fachowca i przespacerować się z dzieckiem po sklepie.  Gorzej jak dokonujemy zakupu przez internet. Wtedy warto wcześniej w sklepie obejrzeć dokładnie rozmiary nosidła, by zamówić odpowiednie.

Oprac. na podstawie Popsugar

Polecamy: Chusta, czy nosidło - co wybrać?

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (17)
avatar

Sylwik
Sylwik | 2016-08-16 22:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Boże... kto to pisał.... dziecka nie nosi się przodem! Nigdy!

Odpowiedz

KamaZet
KamaZet | 2016-08-16 14:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kobiety, czego nie rozumiecie? Czy na prawdę trzeba tłumaczyć Wam ironię zdjeć? Litości.

Odpowiedz

iza
iza | 2015-07-21 20:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Na 8 stronie piszecie że "Idealne ułożenie nóg, to pozycja żabki z ugiętymi kolankami na zewnątrz" i żeby nogi nie były proste a zaraz na kolejnej stronie wklejacie zdjęcie dziecka w wisiadle z prostymi nogami i o zgrozo przodem do świata. Gdzie tu logika?

Odpowiedz

Ja
Ja | 2015-07-21 11:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Matko co za beznadziejny artykuł! Nie dość że promowanie wisiadła to jeszcze przodem do świata!!?? zlitujcie się!!! kto to pisał?!

Odpowiedz

Agata
Agata | 2015-07-21 09:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wrzućcie do serwisu jeszcze ze 4 reklamy, bo za mało przeszkadzają. Jeden artykuł czytam 10 min... a to raptem 5 zdań na krzyż... Litości. Trzeba pilnować kursor, żeby przypadkiem nie zawieruszył się w którąś ze stron co skutkuje pojawianiem się kolorowych i migaczących badziewi. Zamykają się jednak znacznie oporniej niz otwierraja, zadziwiajace!

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Miki
Miki | Agata | 2015-07-21 09:39 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Popieram! Zdecydowanie ilość reklam odstrasza. Są irytujące i nachalne...

Odpowiedz

rico
rico | 2015-07-21 01:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

te panie fizjoterapeutki zatrzymały się w edukacji w XIX/XX wieku. Dzisiaj 15/30 powie Ci, że to jest zabronione. Za 10 lat 30/30 to przyzna.

Odpowiedz

ika
ika | 2015-07-09 11:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

ja dziecko nosilam zawsze przodem do siebie bo WSZEDZIE gdzie czytalam pisalo ze tak jest najlepiej, najzdrowiej.... do czasu jak w centrum rehabilitacji zapytane przeze mnie dwie niezalezne (bo az nie moglam uwierzyc) panie fizjoterapeutki powiedzialy mi ze oczywiscie ze nalezy nosic przodem do swiata :) dziecko mialo wtedy 10 miesiecy...

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Kama - fizjo
Kama - fizjo | ika | 2015-07-21 08:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

oczywiście, że można nosić dzieci przodem do świata.
Powie to każdy rehabilitant i fizjoterapeuta.
ALE NOSIĆ TAK NA RĘKACH, opierając korpus dziecka o klatkę piersiową noszącego i stabilizując miednicę, trzymając dziecko pod pupą z ugiętymi nogami...
W nosidłach i chustach NIE MOŻNA uzyskać takiej pozycji przodem do świata, o jakiej mówią specjaliści. Dlatego jest ona zakazana.

Odpowiedz

Lara
Lara | Kama - fizjo | 2015-07-21 09:38 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dokładnie! Przodem można i trzeba, ale na rękach!

Odpowiedz

kb
kb | ika | 2015-07-21 11:53 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Może panie fizjoterapeutki miały na myśli noszenie przodem do świata na rękach? Jeśli tak, to wszystko się zgadza - możesz dziecko złapać tak, aby jego nóżki i miednica była podparta (nie będzie wisieć z wyprostowanym kręgosłupem) i w razie potrzeby szybko odkręcić dziecko do siebie, np. gdy czegoś się przestraszy lub będzie już zmęczone jaką "ekspozycją". Obydwu tych rzeczy nie możesz zrobić jak dziecko jest przymocowane do nosidła (czy raczej w tym przypadku tzw. wisiadła) i to są główne powody, dla których noszenie w nosidłe przodem do świata nie jest optymalne dla dziecka. Czyli nie żadne - nie, bo to zło, czy tak, bo tak. Po prostu dwie konkretne sprawy - 1. brak możliwości podparcia nóg ->dziecko wisi na kroczu->nieprawidłowa pozycja i przede wszystkim całkowicie prosty kręgosłup->możliwość urazów kręgosłupa, który nie jest jeszcze gotowy do pionizacji, 2. ciągła ekspozycja dziecka na bodźce->dziecko samo nie może się "schować", np. wtulić & rodzic nie może szybko zareagować, nie widzi reakcji dziecka, np. czy się czegoś nie boi (pkt 2 jeszcze szczególnie istotny przy małych dzieciach i przy dłuższym noszeniu, bo nawet taki 10 miesięczniak może mieć dosyć;))

Odpowiedz

Azja31
Azja31 | 2015-07-08 20:10 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Największy błąd to noszenie w wisiadle! Do noszenia nadają się wyłącznie nosidła ergonomiczne i to od kiedy dziecko siedzi! Wcześniej tylko chusta. I, o zgrozo, nigdy przodem do świata!

Odpowiedz

Syska
Syska | 2015-07-08 15:58 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

ale dziecko z czasem robi się za duże (wciska się w piersi i robi mu się niewygodnie ) i trzeba je odwrócić ;P albo jest bardzo ciekawe świata i chce je oglądać, ja maluszka nosze przodem do świata od czasu jak miał 5 miesięcy ,

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Kama-fizjo
Kama-fizjo | Syska | 2015-07-21 08:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

jasne, że chce oglądać świat!:)
Wtedy trzeba mu to umożliwić nosząc na plecach.

Odpowiedz

kb
kb | Syska | 2015-07-21 11:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Hmmm jak duże dziecko powiesisz sobie przodem do świata? to noszącemu się dopiero niewygodnie robi;) oddalasz środek ciężkości jeszcze mocniej przed siebie, niż jakby dziecko było wtulone przodem do rodzica. Przy dużej wadze dziecka i dłuższym noszeniu może to się kiepsko skończyć dla kręgosłupa osoby noszącej... Większe dzieci nosi się na plecach (chusta lub nosidło ergonomiczne), ew. na krótko na biodrze (chusta lub po prostu ręce)

Odpowiedz

Ewa
Ewa | 2015-07-08 11:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

NIGDY nie nosimy przodem do świata!!

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?