Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Blizna po cesarce – znak miłości?

| aktualizacja: 22.06.2016 | 6

Dla jednych obrzydliwa, dla innych powód do dumy. Jak kobiety postrzegają bliznę po cesarskim cięciu?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
blizna po cesarce
fot. Instagram @edensroots
Wiele kobiet zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, gdzie często przeprowadza się  cesarki, różnie postrzegają poród przy użyciu skalpela. Oczywiście, nie mówimy tu o zabiegach, w których kobieta nie ma  żadnego wyboru, bo nie ma innego sposobu na urodzenie zdrowego dziecka. 

PSN czy cc?

Wiele kobiet, świadomie podejmuje decyzję o cesarskim cięciu, choćby z powodu strachu przed naturalnym porodem. Określane są one mianem "too posh, to push", czyli "zbyt szykowne, by rodzić". Obraża się je także mówiąc o ich decyzjach, "pójście na łatwiznę", czy nawet "taki poród, to nie poród"! Stawianie porodu siłami natury (PSN) na piedestale, jest bardzo krzywdzące dla matek po cesarce. Bez względu na powód wykonania cesarskiego cięcia, blizna po porodzie, jest znakiem miłości. I tak trzeba to postrzegać!

Zobacz także: Cesarka - jak się przygotować krok po kroku.Dlaczego warto pokochać swoją bliznę?

- Nauczyłam się być  dumna z blizny. Nie wstydzić  się jej. Każdy kto myśli,  że tak było łatwiej, myli się. Nikt nie chciałby mieć takiej blizny do końca życia na własne życzenie. Ale gdy jest, trzeba postrzegać ją, jako znak miłości. Bądź dumna, ze swojego ciała, ze swojego dziecka, z siebie!- tłumaczy mama po cesarskim cięciu. Nie wstydzi się też pokazać światu, jak wygląda jej brzuch po porodzie.

Dowiedz się: 8 rzeczy, które warto wiedzieć o połogu po cesarskim cięciu


Instagram @thebirthhour

Podejście tej mamy jest absolutnie wspaniałe. Wiele kobiet wstydzi się pokazać swe ciało i na plaży, czy basenie chowa się za pełnymi kostiumami, czy chustami. Dlaczego? Przecież ich blizny, to nieodzowna część naszego życia. To znak, że są mamami, że wydały na świat wspaniałe dzieci i były świadkami cudu narodzin. 

Kochane mamy po cesarskim cięciu. Bądźcie dumne ze swojego ciała i chodźcie po plaży z podniesionymi głowami! Blizna na Waszych brzuchach – to znak miłości!

Przeczytaj także: Jak zmienia się ciało po porodzie?- zobacz zdjęcia redaktorek babyonline.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (6)
avatar

Matkaodsiedmiubolesci
Matkaodsiedmiubolesci | 2016-08-08 09:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nienawidzę tej blizny. Za każdym razem mi przypomina, że jestem tak beznadziejna, że nie umiałam nawet własnego dziecka urodzić. Mój partner też tak uważa.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

mama
mama | Matkaodsiedmiubolesci | 2016-08-26 12:54 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bardzo glupie myslenie! Skoro nie moglas urodzic silami natury urodZilas przez cc to nie jest powod do wstydu czy noenawisci! Sama mialam cc nie moglam urodzic naturalnie. Po 19 godz brak tetna u dziecka i cc. Nie wstydze sie tego a moja blizna i bol temu towarzyszacy przypomina mi jedynie o tym jak wiele jestesmy wstanie zniesc wytrzymac i zrobic dla wlasnego dziecka! Blizna to duma dla mnie nie wstyd!

Odpowiedz

Cc
Cc | Matkaodsiedmiubolesci | 2016-11-30 19:05 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jesteś bohaterką ze urodziłeś dziecko przez cc. A twój partner niech sam da sobie pokroić brzuch ciekawe co bedzie mówił dzień po zabiegu albo gdy zejdzie znieczulenie.

Odpowiedz

Dorota
Dorota | Matkaodsiedmiubolesci | 2017-09-06 21:46 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie wierzę, że pisała to kobieta, matka która przeszła cc. Twoja wypowiedz jest szokująca. Jak można tak o sobie myśleć. Powinnaś być z siebie dumna że urodziłaś zdrowe dziecko a blizna niech pozostanie symbolem cudownej chwili gdy przyszło ono na świat. Ja ze swojej blizny jestem dumna, lubię ja bo wiem że dzięki niej mam zdrowe i cudowne dziecko bo gdyby nie ona mogłoby to skończyć się różnie.

Odpowiedz

3xCC
3xCC | 2016-07-12 15:28 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja za każde dziecko juz dałam się pokroić!!!

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

mama po sn
mama po sn | 3xCC | 2016-08-20 23:00 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mamy po porodzie sn też często mają bliznę, tylko że jej nie widać (chyba że na plaży nudystów).

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?