Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nieszczepione dzieci spędzą wakacje w domach? Narasta panika!

| aktualizacja: 14.06.2017 | 5

Organizatorzy kolonii i obozów dla dzieci nie wiedzą, czy nieszczepione dzieci mogą brać udział w organizowanych wyjazdach. Czy nieszczepione dzieci powinny zostać w domach?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Nieszczepione dzieci spędzają wakacje w domach
fot. Fotolia
Coraz więcej rodziców nie szczepi swoich dzieci. Organizatorzy kolonii i obozów nie wiedzą, czy nieszczepione dzieci mogą brać w organizowanych przez nich wakacyjnych wyjazdach.

Wakacje tylko dla zaszczepionych dzieci?

Rodzice informują organizatorów o nieszczepieniu dzieci w kartach wyjazdu. Rubryka, w której muszą potwierdzić szczepienia obowiązkowe, coraz częściej pozostaje pusta. "W poprzednich latach nie mieliśmy zgłoszeń dzieci nieszczepionych. W tej chwili mamy ich już kilkoro. Jesteśmy właśnie na etapie rejestracji wypoczynku w kuratorium oraz ustalania ostatecznej liczby dzieci, które wezmą w nim udział. To wiąże się z weryfikacją informacji podanych przez rodziców w deklaracjach uczestnictwa" – mówi Katarzyna Kwiatkowska z ZHP. "Nigdy wcześniej się to nie zdarzało. Teraz w najmłodszych grupach mamy dzieci, które nie były szczepione. Nie wiemy, jak je potraktować" – przyznaje jeden z organizatorów obozów harcerskich.

Organizatorzy nie wiedzą, czy nieszczepione dzieci powinny brać udział w wakacyjnych wyjazdach zorganizowanych. Chorągiew Stołeczna ZHP zwróciła się w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia. Organizatorzy obozów boją się, że odmawiając uczestnictwa w wyjazdach nieszczepionym dzieciom, będą oskarżani o dyskryminację. Z drugiej strony, nie chcą ponosić odpowiedzialności, jeśli u nieszczepionego dziecka dojdzie do zakażenia w wyniku skaleczenia czy innego wypadku. Brakuje jednolitych zasad, które pozwoliłyby uniknąć takich wątpliwości.

Czy według was nieszczepione dzieci powinny jeździć na obozy i kolonie z zaszczepionymi dziećmi? Z jednej strony, dziecko nie powinno być karane za nieodpowiedzialne decyzje rodziców, jednak z drugiej strony, najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich dzieci... Piszcie w komentarzach, co o tym myślicie!

Zobacz także: 6 obiegowych opinii o szczepieniach, których nie warto słuchać

Źródło: dziennik.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar

matka
matka | 2017-06-19 23:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Co za brednie! Chorują dzieci szczepione i nieszczepione. A co jak zaszczepione zachoruje? Procedura taka sama... 😕😕😕
Ręce opadają od czytania takich durnych artykułów

Odpowiedz

mama latka
mama latka | 2017-06-19 19:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

nieodpowiedzialne decyzje rodziców... co to ma znaczyć- a co z dziećmi które nie mogą być szczepione z powodów zdrowotnych te dzieci rowiez mają nieodpowiedzialnych rodziców??? WTF!

Odpowiedz

Janka
Janka | 2017-06-19 12:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ale jesli dziecko jest zaszczepione to czym mu grozi dziecko niezaszczepione? Ja swojego maluszka zaszczepiłam, ale rozumiem rodziców, którzy mają obawy. Sama do końca gryzłam się z decyzją... zaraz dojdzie do tego, ze do przedszkola i żłobka nie będą przyjmować niezaszczepionych dzieci.

Odpowiedz

Gość
Gość | 2017-06-15 00:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

" Z jednej strony, dziecko nie powinno być karane za nieodpowiedzialne decyzje rodziców, (...)" - to juz jest dyskryminacja podjętej pełnoprawnie przez rodzica decyzji. Dla takiej ignorancji szkoda wiecej słów. Prosze sie dowiedzieć co jest powodem braku tych szczepień. Poczytać co to jest NOP.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Gość
Gość | Gość | 2017-06-15 10:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wszystko zwalają na nopy, poprostu rodzice przekazali kiepskie geny i potem szukają wytłumaczenia

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?