Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Chce spełnić życzenie zmarłej córki i urodzić jej dziecko. Czy jej się uda?

| aktualizacja: 24.02.2015 | 2

Trwa walka 59-letniej Brytyjki o możliwość urodzenia dziecka z zamrożonych jajeczek zmarłej na raka córki. Jak zakończy się ta trudna walka?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
in vitro
fot. Fotolia
To było ostatnie życzenie zmarłej cztery lata temu na raka jelita córki. Poprosiła ona swoja matkę, żeby ta wykorzystała jej zamrożone jajeczka i poddała się zabiegowi in vitro. Ale żeby wykonać zabieg potrzebna jest specjalna zgoda sądu, a ten już trzykrotnie odrzucił wniosek kobiety, tłumacząc, że jest za stara. Brytyjka ma bowiem 59 lat.

Rodzice zmarłej wciąż się nie poddają i walczą, aby wypełnić ostatnią wolę swojej córki. Niestety nie mają innych świadków rozmowy, co mogłoby być dodatkowym argumentem w sądzie. Na chwilę obecną przeprowadzenie zabiegu w Wielkiej Brytanii jest niemożliwe i małżeństwo szuka szczęśliwego zakończenia sprawy w Stanach Zjednoczonych.

Zdaniem lekarzy, kobieta która jest już po menopauzie ma szansę na urodzenie dziecka, chociaż ze względu na wiek, jest ryzyko zarówno dla jej zdrowia, jak i dla zdrowia płodu. Sprawa budzi kontrowersje, zarówno wśród lekarzy, jak i społeczeństwa. Głos zabierają również politycy:
– Nie mogę zrozumieć, po co ktokolwiek chciałby to robić. Mam jednak poważne obawy, że sąd czy HFEA (Instytut Leczenia Bezpłodności może udzielić tej kobiecie zgody, a to zaburzy pewien panujący na świecie porządek praw natury – stwierdził konserwatysta David Davies.

Pomysł Brytyjki wspiera 62-letnia Annie Casserley, która kilka lat temu urodziła dziecko swojej córki. Przypadek był jednak trochę inny, ponieważ biologiczna matka żyła, tylko cierpiała na bezpłodność.
– Jeżeli to była wola jej córki, a ona chce ją wypełnić, to wybór należy do tej kobiety – mówi Casserley dla "Daily Mail"

Jedno jest pewne: Brytyjka jest ogromnie zdeterminowana do walki i dopóki klinika przechowuje jajeczka, a będzie to robiła jeszcze przez sześć najbliższych lat, możliwe, że kobieta tę walkę wygra.

Źródło: Daily Mail

Polecamy: Tuż przed 50. urodziła dwójkę dzieci. Dzięki in vitro coraz starsze kobiety mają dzieci
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Black Lilith
Black Lilith | 2015-04-12 20:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Brak słów... to już nie potrzeba posiadania dziecka a fanaberia matki, która chce ukoić swój ból po stracie córki. Bezsens.

Odpowiedz

eliza
eliza | 2015-03-02 22:54 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

straszne...czy ktokolwiek pomyślał o tym dziecku?

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?