Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Kumpelska ławka, czyli jak ośmielić nieśmiałe dziecko

| aktualizacja: 31.03.2016 | 0

Nie każde dziecko szybko nawiązuje nowe znajomości. Czasem maluch nie ma się z kimś bawić i nie wie, co robić. Rozwiązaniem jest „kumpelska ławka”.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Buddy bench - ławka dla nieśmiałych dzieci
fot. cbc.ca
Kiedy jest się dzieckiem (a czasem nawet wtedy, kiedy jest się dorosłym!), nawiązywanie nowych znajomości może sprawiać trudności. By przezwyciężyć nieśmiałość dzieci, na boisku jednak z kanadyjskich szkół powstała „kumpelska ławka”.

Jak działa ławka?

„Buddy bench”, czyli „kumpelska ławka”, pomaga ośmielić nieśmiałe dzieci. Jeśli maluch nie ma się z kim bawić, siada na ławce. Dzięki temu inne dzieci mogą zaprosić go do zabawy. Na pytanie, ile czasu spędził siedząc na ławce, 7-letni Matt odpowiedział, że „minutę”. Tyle wystarczyło, by koledzy go zauważyli i zaproponowali wspólną grę. „Odkąd mamy ławkę, o wiele więcej dzieci ma przyjaciół i kolegów, z którymi może się bawić” dodał chłopiec.Dzieci w szkole Willowgroove uwielbiają „kumpelską ławkę”. Dzięki niej nie boją się pokazać, że czują się samotne i potrzebują nieco uwagi ze strony kolegów i koleżanek. Co myślicie o tym pomyśle? Czy w polskich szkołach przydałyby się podobne ławki?

Czytaj także: Czy polskie dzieci są szczęśliwe?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?