Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

7 sposobów na poskromienie buntu dwulatka

| aktualizacja: 21.05.2015 | 2

Oto praktyczna instrukcja postępowania z dwuletnim buntownikiem.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(8)

Dwulatek się złości

Masz wrażenie, że dziecko robi ci na złość, zdejmuje sweterek, który właśnie mu założyłaś, zrzuca rzeczy ze stołu, w kółko powtarza jedno słowo: "nie".
  • Co pomoże? Cierpliwość. Nie zmuszaj dziecka do zrobienia czegoś tylko po to, by udowodnić mu, „kto tu rządzi”. Nie karm na siłę, dawaj wybór, pozwól, by poczuło, że może podejmować własne decyzje („Wolisz czerwony sweterek czy niebieski?”). Pomaga też "ożywienie" przedmiotów martwych: „Sweterek nie chce zostać w domu. Zobacz jak cię prosi, żebyś zabrał go na spacerek”.

Sprawdź: Jak radzić sobie z buntem dwulatka? - test

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

babcia
babcia | 2017-08-22 15:49 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Świetnie sprawdza się "no to zrób to sam" (np. nie chce czegoś włożyć, odkładam na krzesło i mówię spokojnie "no to włożysz sam"- chwilę się zastanawia i wkłada)

Odpowiedz

Flos
Flos | 2017-05-24 18:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W pierwszym etapie rozwoju dziecka kluczowa i główną rolę odgrywa matka. Dużą rolę odgrywa instynkt macierzyński, i interpretacja zachowania dziecka w celu zrozumienia jego potrzeb, mężczyzni , calym szacunkiem ale sa na poziomie epoki kamienia łupanego. Strach zostawić dziecko i męża samych w domu. Pomoc owszem, ale zastępować??europo dokąd zmierzasz...

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?