Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Butelka do karmienia

| aktualizacja: 17.01.2011 | 0

Wydaje ci się, że wybór jest prosty, bo tu przecież nie potrzeba żadnych wynalazków? A jednak! Butelki do mleka dla niemowląt bardzo się różnią. I to nie tylko wielkością.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)


Szklaną czy plastikową; najprostszą, o klasycznym kształcie, czy wygiętą? Węższą pośrodku, co ułatwia trzymanie, czy szerszą u wlotu, co uprości wsypywanie mleka w proszku, a potem dokładne umycie butelki? Którą wybrać? Każda przecież ma jakieś zalety. Szklaną łatwo utrzymać w czystości, nie zarysowuje się i nie pęka, gdy nalejesz do niej wrzątku. Ale jest cięższa, łatwo ją stłuc. Niestety, nadaje się tylko wtedy, gdy to ty trzymasz butelkę, ale już nie malec. Kiedy będzie on już na tyle duży, by pić mleko sam, lepsza będzie butelka plastikowa. Nieraz się zdarzy, że smyk wypuści ją z rączki czy nawet specjalnie rzuci na podłogę. Przygotuj się na to – maluchy w drugim półroczu lubią wyrzucać różne przedmioty np. z wózka, sprawdzając, co się z nią stanie.
Butelka plastikowa jest lekka. Ale szybko się niszczy i zabarwia pod wpływem mleka, herbatki czy soku. Musisz więc ją dokładnie myć i często zmieniać (co 2–3 miesiące). W zarysowania łatwo mogą wniknąć bakterie. Przed zakupem sprawdź jakość butelki: nie może się uginać.

Czytaj etykiety
Na niektórych butelkach pojawia się opis: „BPA 0%”. Skrót BPA oznacza bisfenol A; jest on składnikiem wielu tworzyw sztucznych. Pojawiły się jednak sugestie, że może być szkodliwy dla zdrowia, nawet rakotwórczy. W niektórych krajach zakazano produkowania rzeczy dla dzieci zawierających ten związek. Choć nie ma na ten temat badań naukowych, to w tym wypadku lepiej dmuchać na zimne. Dlatego polecamy akcesoria niezawierające bisfenolu.

Przeciw kolce
Jeśli dziecko często ma bóle brzuszka, warto kupić butelkę antykolkową. Jednym z powodów kolki jest połykanie podczas jedzenia dużej ilości powietrza. Butelki antykolkowe mają specjalny system odpowietrzania, a smoczek kształtem przypomina pierś mamy. Dziecko obejmuje go szeroko otwartymi ustami – zmniejsza to ilość połykanego niechcący powietrza.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?