Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Butelka do mleka

aktualizacja: 23.07.2008 | 2

Niezbędna od pierwszych chwil życia maleństwa, jeśli nie karmisz piersią. A także wtedy, gdy szybko musisz wrócić do pracy. Choć nie zastąpi piersi, to może być równie wygodna, nie tylko dla dziecka.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)

OSŁONKA
Chroni smoczek przed zabrudzeniem. Powinna dobrze pasować do zakrętki. Zwróć uwagę, czy można ją łatwo zdjąć. Gdy trzymasz maleństwo, zwykle masz wolną tylko jedną rękę.
SMOCZEK
Może być silikonowy (przezroczysty) lub lateksowy. Pierwszy jest bardziej trwały, ale też twardszy, więc nie wszystkie dzieci go akceptują. Lateksowy szybciej się zużywa. Smoczki mogą mieć odpowietrzacze, a także masujące dziąsełka wypustki.
ZAKRĘTKA
Musi być dobrze dopasowana, bo służy do zamocowania smoczka. A także szczelna, by nie przepuszczać powietrza do środka butelki. W komplecie jest z reguły kapselek, który podczas podróży zabezpiecza mleko przed wylaniem.
WYKONANIE
Może być z plastiku – jej zaletą jest to, że się nie stłucze, albo ze szkła – taka jest mniej odporna na uderzenia, ale łatwiej ją utrzymać w czystości. Butelki mają różną pojemność. Do mleka – 250 mililitrów, a do soków i herbatek mniejsze, np. 125 ml.
KSZTAŁT
Może być szeroka i niska lub wąska i wysoka. Zaletą pierwszej jest to, że ma szeroki otwór, więc łatwiej wsypać do niej mleko, a później umyć jej wnętrze. Jeśli butelka ma wcięcie, zdecydowanie wygodniej jest ją trzymać.

Butelka NUK First Choice z serii Nuk Rose&Blue, 150 ml, cena ok. 20 zł.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Drako1807
Drako1807 | 2008-12-13 21:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Polecam jest wygodna, świetnie odpowietrza pokarm, ma duży otwór więc łatwo wsypuje się mleczko lub herbatkę. Wygodna do trzymania. Gdy jeszcze karmiłam piersią Nataszka nie miała problemów z ssaniem raz z piersi a raz z butelki bo jest specjalnie przeznaczona do naprzemiennego karmienia. Smoczek anatomiczny, przypominający pierś kształtem jak i tak samo się naciąga. Ja polecam butelki i podgrzewacz Tommee Tippee bo są rewelacyjne.

Odpowiedz

Mama Karolci
Mama Karolci | 2008-10-02 19:29 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Butelka z Canpol babies jest rewelacyjna polecam mamom które niestety muszą przerwać karmienie piersią.Jest wygodna a przedewszystkim dziecko szybko przezwyczaja sie do ssania poniewarz ma bardzo dobry smoczek.Polecam!!

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?