Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jeśli kochasz, to całuj!

| aktualizacja: 05.05.2016 | 4

Niektóre kobiety nazywają całowanie naturalnym liftingiem, bo angażuje ono ponad 30 mięśni twarzy. Jednak trzeba być naprawdę namiętną, by poruszyć je wszystkie! Częste pocałunki są także gwarancją zdrowia.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
Całowanie, pocałunek, seks, Kamasutra, kobieta i mężczyzna całują się
fot. Fotolia
Zdaniem antropologów całowanie jest wrodzoną zdolnością, ale nie wszyscy umiemy z niej korzystać. Szkoda, bo pocałunki wzmacniają więź, sprawiają, że łatwiej pozbyć się rutyny w związku i są gwarancją zdrowia. Ponoć wzmacniają odporność i mogą przedłużyć życie aż o pięć lat! W miejscu, gdzie skóra przechodzi w czerwień warg, znajduje się najwięcej receptorów nerwowych wrażliwych na bodźce seksualne, a część mózgu odpowiedzialna za pracę ust i języka jest nawet większa niż ta, która odpowiada za narządy płciowe. Seksuolodzy zapewniają, że można odczuć tyle samo przyjemności, całując się, co kochając.

Całowanie pobudza zmysły

Niestety coraz trudniej się o tym przekonać, bo całujemy się coraz mniej. Ponad 10 lat temu Europejczycy całowali się średnio 214 razy w roku, a dziś już tylko 141. To naprawdę niewiele, biorąc pod uwagę, że mamy do dyspozycji aż 365 dni w roku i nie musimy wcale ograniczać się do jednego buziaka dziennie. Zdaniem filematologów, czyli naukowców badających naturę pocałunku, odpowiednio wykonany pocałunek pobudza łańcuszkowo wszystkie zmysły (od smaku, czucia i powonienia po ośrodki przyjemności i podniecenia w mózgu). Nie sprawi tego szybkie cmoknięcie na pożegnanie, kiedy wychodzisz rano z domu.

Pocałunek to dowód miłości

To zapewne dzięki przyjemności, jaką dają, pocałunki przetrwały do dziś w niezmienionej formie i nadal są wyrazem miłości, jaką obdarzamy partnera. Wśród sposobów na okazywanie uczuć całowanie jest na trzecim miejscu. Badania przeprowadzone przez CBOS pokazały, że Polacy, gdy kochają, to w pierwszej kolejności dbają o ukochaną osobę (36%), okazują jej szacunek, wierność i zaufanie (34%), a następnie biorą się do całowania (16%). 

Chemia pocałunku

– Kiedy dwie osoby łączą się w miłosnym uścisku, ich usta wysyłają (jak zbadano) impulsy elektryczne – twierdzi Julie Enfield, autorka książki „Całuj i mów. Prawdziwa historia pocałunku”. Oto sekret elektryzującego dreszczyku, który zwykle towarzyszy pierwszym zbliżeniom ust. Już po chwili tętno obojga zakochanych przyspiesza, jak podczas biegu na 100 m. Oddychają coraz częściej, dzięki czemu do płuc dociera więcej powietrza. Szybko poprawia się ukrwienie całego ciała, zwłaszcza miejsc intymnych. To dlatego wielu seksuologów podkreśla, że namiętne pocałunki to najlepszy scenariusz na udaną grę wstępną. Przyjemne doznania z okolicy ust, to impuls dla mózgu, który wytwarza wtedy więcej serotoniny i oksytocyny (to ona właśnie daje poczucie bezpieczeństwa i wzmacnia więź z ukochaną osobą). Słowem: im więcej czułości, tym trwalszy związek. A do tego bezstresowy, bo każde spotkanie ust relaksuje i odpręża jak masaż... tyle, że wykonany w rejonie twarzy.

Technika całowania

W całowaniu nie ma miejsca na ściemnianie, udawanie czy brak zaangażowania. Pocałunek bez poruszania wargami lub finezyjnego manipulowania językiem jest po prostu nieprzyjemny i traci cały urok. Jeśli podczas pocałunku mężczyzna przechyla głowę w prawo, to unikniecie kłopotliwego wyginania nosów – większość ludzi bowiem (ok. 65%) odgina głowę w tę stronę.

Rodzaje pocałunków według Kamasutry

Kamasutra ma mnóstwo do powiedzenia na temat całowania, które uznaje za zasadniczą część gry wstępnej. Autor opisuje różne rodzaje całowania, zależne od długości trwania pocałunku i miejsc, do których przytykamy usta. Może to być czoło, oczy, policzki, gardło, dekolt, piersi, wargi, wnętrze ust...
Są też różne sposoby całowania w Kamasutrze: umiarkowany, skrócony, napierający i delikatny. Najważniejszy opis dotyczy jednak samej techniki. Oto ściągawka:
  • Pocałunek prosty. Wargi obojga kochanków stykają się bezpośrednio.
  • Pocałunek skośny. Głowy obojga kochanków są nachylone do siebie i w takim nachyleniu następuje pocałunek.
  • Pocałunek odwrócony. Jedno z pary przekręca do boku twarz drugiej osoby, trzymając za głowę i policzek, a następnie całuje.
  • Pocałunek napierający. Dolna warga zostaje dociśnięta z dużą siłą.
I jeszcze jedna ważna informacja: Według tradycji tantrycznej górna warga kobiety jest połączona (poprzez układ nerwowy) z łechtaczką.

Poznaj: 4 pozycje, w których najłatwiej zajść w ciążę
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

Boss
Boss | 2016-12-16 02:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

uwielbiam taniec języczków

Odpowiedz

MammmaMumminka
MammmaMumminka | 2014-07-31 10:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Po 15 latach związku nie całujemy się już tak namiętnie, jak kiedyś. Ale może czas do tego wrócić....chciałabym :-))))))

Odpowiedz

Beny
Beny | 2014-07-30 10:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Najgorsze, jak ktoś ma taki drętwy język...

Odpowiedz

Gabii
Gabii | 2014-07-29 10:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Pocałunek to najlepszy test zaangażowania faceta

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?