Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak radzić sobie z cerą naczynkową?

| aktualizacja: 07.07.2016 | 0

Skąd się biorą pajączki i rozszerzone naczynka na twarzy? Jak dbać o taką cerę, by nie dopuścić do powstania kolejnych pajączków? Czy te, które już powstały, można usunąć? Odpowiada dermatolożka.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
kobieta, pielegnacja twarzy, naczynka
fot. Fotolia
Może moja cera nie jest idealna, ale nigdy nie miałam kłopotów z pajączkami. Niestety, od pewnego czasu w rubryce "jaką masz cerę" muszę wpisywać, że naczynkową. Jak o taką skórę dbać, by nie dopuścić do rozszerzania się naczynek?

Najczęściej problem ten wynika z predyspozycji genetycznych, ale nie bez znaczenia są czynniki zewnętrzne. Słońce, zimne i gorące powietrze czy nieodpowiednia dieta powodują nasilenie rumienia na twarzy, u każdego bez wyjątku. Jednak u osób, które mają genetycznie słabe, kruche naczynka wymienione czynniki nasilają pękanie rozszerzonych naczyń i pozostawienie trwałych śladów.

Walka z pajączkami

Te, które już powstały, czyli tzw. teleangiektazje, można skutecznie usunąć przy pomocy lasera, ultradźwięków czy elektrokoagulacji, natomiast najważniejsze jest, aby nie dopuszczać do powstawania kolejnych „pajączków”:
  • Należy stale sięgać po kosmetyki przeznaczone dla tego typu problemu, które zawierają składniki wzmacniające ściany naczyń np. rutynę, pochodne kasztanowca itp.
  • Konieczna jest także całoroczna ochrona przeciwsłoneczna i unikanie ekstremalnych temperatur.
  • W diecie powinniśmy ograniczyć pikantne, gorące posiłki i ostrożnie dawkować alkohol.

ZOBACZ TEŻ: Problemy z cera po porodzie
 
dr n. med. Magdalena Łuczkowska konsultacja: dr n. med. Magdalena Łuczkowska
Specjalista dermatolog, ekspertka NIVEA
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?