Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Cesarskie cięcie zwiększa ryzyko otyłości u dziecka! [WIDEO]

| aktualizacja: 03.11.2017 | 16

Poród przez cesarkę równie dobry jak poród naturalny? Prof. Mirosław Jarosz przestrzega, że cięcie może powodować nadwagę i otyłość u dziecka!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Myślisz, że dziecku jest wszystko jedno, czy urodzi się przez cesarkę czy drogami natury? To bardzo się mylisz! Cięcie cesarskie znacznie podwyższa ryzyko otyłości u malucha... Jak to się dzieje, opowiada prof. dr hab. Mirosław Jarosz, dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie.

Dlaczego cesarka sprzyja tyciu dziecka? 

Cięcie cesarskie zwiększa ryzyko otyłości, dlatego że dziecko podczas tego rodzaju porodu nie ma kontaktu z narturalną florą bakteryjną, która występuje w kanale rodnym u mamy. W zawiązku z tym, przewód pokarmowy zasiedlany jest przez nienaturalną florę bakteryjną, w której jest bardzo mało bakterii z rodzaju bifidobakterium. To powoduje, że w dzieciństwie i potem w dorosłości dwu, a nawet trzykrotnie większe jest ryzyko rozwoju otyłości.  

Co powoduje większe ryzyko otyłości u dziecka po cesarce?

Kiedy organizm dziecka nie ma kontaktu z florą bakteryjną matki, zmienia się u niego metabolizm tkanki tłuszczowej – ona wtedy łatwiej przyswaja tłuszcz. Komórki tłuszczowe się powiększają, ale też jest ich więcej. A ponieważ ten najwcześniejszy okres życia dziecka to jest właśnie czas, kiedy tworzą się komórki tłuszczowe, jest szalenie ważne, aby maksymalnie zmniejszać ryzyko czynników, które stymulują ich wzrost. 


Zobacz też: Czy otyłość jest dziedziczna? [WIDEO]


 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (16)
avatar

AspenM
AspenM | 2017-11-18 20:59 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Może się ktoś zastanaowi przed cesarką nażyczenia!

Odpowiedz

Iza
Iza | 2017-10-28 16:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Według mnie są tą jakieś wymysły na potrzeby propagowania porodów naturalnych !!! Mam dwóch synów , obydwoje po cc . Starszy ma normalną wagę a młodszy raczej niedowagę !

Odpowiedz

Ewa
Ewa | 2017-10-28 12:05 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Co za bzdury! Moja córa urodziła się przez cc teraz ma 10 miesięcy i o nadwadze nie ma mowy drobna kobitka 😊 .

Odpowiedz

Mgr inz dr habilitowany
Mgr inz dr habilitowany | 2017-10-27 12:38 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Żałosne jest to, jak bardzo propaguje się porody siłami natury. Oczywiście, jest to dobre. Ale kiedyś usłyszałam, że "kobieta, która rodziła przez CC tak naprawdę nie urodziła dziecka". Nie urodziła bo co? Bo dziecko nie przeszło przez kanał rodny? Ale to nie zmienia faktu, że wyszło z łona matki. Cięcie cesarskie to też nie jest jakaś przyjemność, cały proces gojenia jest ciężki i bardziej skomplikowany. 10 miesięcy temu urodziłam przez CC. Moja córeczka była wcześniakiem z niedowagą. Ciebie przeprowadzone w trybie pilnym z powodu bezpośredniego zagrożenia niedotlenieniem. W życiu się tak nie bałam jak wtedy, kiedy nie wiedziałam co się dzieje i czy moje maleństwo będzie zdrowe. Nie jestem kobietą? Nie urodziłam dziecka? I może moja Perełka będzie miała nadwage bo jakiś palant tak sobie powiedzial? Żenada. Też mogę sobie wstawić przed nazwisko mgr inz. Dr habilitowany profesor....
Kochane mamusie, nie słuchajcie takich głupot. Nie jest ważne jak urodzicie swoje pociechy, wazne, ze posiwcacie im całe siebie :)

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

kasia_32
kasia_32 | Mgr inz dr habilitowany | 2017-10-27 15:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

całkowicie się z panią zgadzam.rok temu też miałam CC i 4 miesiące dochodziłam do siebie, nie to co po pierwszym porodzie SN tego samego dnia normalnie chodziłam i mogłam zajmować się dzieckiem.cesarka to nie jest pójście na łatwiznę to jest ciężki poważny zabieg!!!

Odpowiedz

Wicia
Wicia | 2017-10-27 06:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bzdury! Mam 2 corki i obie niedowaga .

Odpowiedz

inia
inia | 2017-10-26 11:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jakie bzdury!!!!

Odpowiedz

britany 70
britany 70 | 2017-10-26 09:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

MOJE TRZY CORKI MAJA JUZ DUZE DZIECI I WSZYSTKIE URODZONE PRZEZ CESARKE I WSZYSTKIE MOJE WNUKI TO WYSOKIE SZCZUPLE PIEKNE I ZDROWE DZIECI A I SYNOWA TEZ URODZILA PRZEZ CESARKE I MA JUZ DOROSLYCH DWOCH SYNOW WYSOKICH I SZCZUPLYCH TAK WIEC KOLEJNA MANIPULACJA I BZDURA

Odpowiedz

Hania
Hania | 2017-10-25 17:34 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Hahaha to się uśmiałam😂😂😂

Odpowiedz

Aga
Aga | 2017-10-25 16:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bzdura

Odpowiedz

Be
Be | 2017-10-25 15:47 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

O matko co za bzdury...

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?