Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Cesarka to droga na skróty? To zdjęcie udowadnia, że jest odwrotnie!

| aktualizacja: 28.07.2017 | 2

Cesarka to pójście na łatwiznę? Nigdy w życiu! Znana blogerka pokazuje, jak wygląda infekcja po cesarce i obala mit, że cesarka to unikanie bólu. Zobacz zdjęcie!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
Infekcja po cesarce i niegojąca się rana
fot. Instagram/themodernmumma
Skąd u niektórych przeświadczenie, że cesarka to "droga na skróty" czy “unikanie bólu"? Nie wiadomo. Mel Watts, autorka bloga The Modern Mumma, w czerwcu po raz czwarty została mamą. 11 lipca opublikowała na Instagramie zdjęcie infekcji po cesarce, które udowadnia, że cesarskie cięcie to nie "pójście na łatwiznę".

Czy tak wygląda pójście na łatwiznę?

"Tak wygląda życie z infekcją po cesarce" – napisała Mel i opublikowała zdjęcie rany po cesarskim cięciu, osuszanej powietrzem z suszarki do włosów. Podczas połogu wdała się infekcja i rana nie goi się tak, jak powinna. "Czasami nie ma znaczenia, jak bardzo dbasz o higienę czy ile razy przez to przechodziłaś, zawsze jest szansa, że zostaniesz tym jednym przypadkiem na tysiąc" – napisała przy zdjęciu Mel. Przyznała, że przyjmuje antybiotyki, a dodatkowo, żeby przyspieszyć gojenie rany, osusza ją ciepłym powietrzem suszarki. Przy zdjęciu pojawił się hashtag "easy way out" ("droga na skróty" czy "pójście na łatwiznę"), który ma być ironicznym komentarzem do obiegowej opinii, że cesarka jest łatwiejsza i mniej bolesna niż poród naturalny.
 

Infekcja po cesarce

W większości przypadków rana po cesarce goi się samoistnie: stopniowo się zabliźnia, z czerwonej staje się różowa, a w końcowym etapie blednie do koloru skóry. Zdarza się jednak, że rana nie goi się prawidłowo: jest bolesna, puchnie, skóra wokół czerwienieje, a z rany zaczyna sączyć się ropa lub inna wydzielina. W takim wypadku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, który może przepisać antybiotyki lub inne środki zwalczające infekcję.

Znacie osoby, dla których cesarka jest pójściem na łatwiznę? Może same tak uważacie? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także: Co zabrać ze sobą do szpitala? Lista do druku

Źródło: Instagram
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

madziabanaszak88
madziabanaszak88 | 2017-08-20 22:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

u mnie to było jedyne wyjście ze względu na wadę serca moją. i wcale nie jest to droga na skróty. tez boli ale jak po operacji po prostu... dają morfine a po niej masz odlot jest jeszcze gorzej... no i te leżenie w szpitalu to jest zbyt długo ja dostałam mega doła .. leżysz z tym dzieckiem boli cie wszystko a wolałabyś być już sto razy w domu te 4 doby to są jak wieczność.... co do blizny nie jest duża i jej nie widać przynajmniej u mnie.. przed cc mialam już porządne skurcze i szczerze mówiąc tak jak bólu nie pamiętam po cc tak skurcze pamietam ciągle jak mnie wykrecało we wszystkie strony...

Odpowiedz

Cc
Cc | 2017-07-25 18:27 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Droga na skróty? Ludzie którzy mają taką opinię nie mają pojęcia o czym mówią. Mamom tego typu proponuję zastanowić się czy chciałyby rodzić naturalnie gdyby usłyszały że w trakcie porodu istnieje wysokie ryzyko zgonu dziecka, ich lub obojga i cc jest zalecane.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?