Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Chce urodzić dziecko swojej zmarłej córki. Kto nie zgadza się na wydanie zamrożonych jajeczek?

| aktualizacja: 12.05.2015 | 0

59-letnia Brytyjka toczy w sądzie spór o zamrożone jajeczka swojej zmarłej córki. Chce urodzić swoją wnuczkę i twierdzi, że taka była ostatnia wola jej córki.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
fot. Fotolia.pl
Córka 59-latki chorowała na raka jelita grubego. Marzyła o tym, by mieć dzieci. W trakcie terapii onkologicznej, gdy jeszcze miała nadzieję, że wyzdrowieje, zdecydowała się zamrozić swoje jajeczka, by móc je wykorzystać w przyszłości. Niestety, przegrała z chorobą. Zmarła mając zaledwie 23 lata.

Czytaj też: 10 rzeczy, które warto wiedzieć o in vitro

Matka chce urodzić dziecko swojej zmarłej córki

Jej matka tłumaczyła sądowi, przed którym rozpoczął się ten bezprecedensowy proces, że 23-latka pragnęła, by jajeczka zostały zapłodnione przez anonimowego dawcę i wszczepione do macicy matki. Chciała, by matka urodziła jej dziecko. 59-latka wraz z mężem znaleźli już klinikę w USA, która za 60 tys. funtów podjęła się zapłodnienia in vitro.

HFEA nie wyraża zgody na przekazanie  jajeczek

Jednak brytyjska rządowa instytucja The Human Fertilisation and Embryology Authority (HFEA), odmówiła przekazania jajeczek zmarłej dziewczyny jej matce. HFEA tłumaczy swoją decyzję tym, że 23-latka wypełniła co prawda przed śmiercią formularz, w którym wyraziła zgodę na przechowywanie jajeczek po jej śmierci, tak by mogły być użyte w przyszłości, ale nie zdążyła wypełnić drugiego - precyzującego jak te jajeczka mają być wykorzystane.

Polecane: Jak osoby chore na raka mogą zachować płodność?

Źródło: Sky News
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?