Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

8-letni chłopcy oddali swoje włosy chorującym na raka

| aktualizacja: 05.06.2015 | 0

To historia o dwóch niezwykłych 8-letnich chłopcach – Christianie i Adrianie. Chłopcy nie znają się, ale obaj zrobili coś wyjątkowego. Oddali swoje włosy dzieciom chorującym na raka.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Christian McPhilamy
fot. Deeanna Thomas/ Facebook
Pod koniec 2012 r. Christian McPhilamy (wtedy 6-letni), mieszkający na Florydzie w Stanach Zjednoczonych, zobaczył materiał poświęcony młodym pacjentom Szpitala Dziecięcego St. Jude. Jego uwagę przykuła informacja, że szpital przyjmuje darowiznę w postaci włosów. Mama chłopca wytłumaczyła mu, że włosy są potrzebne osobom chorującym na raka lub poparzonym.  To wtedy Christian postanowił zapuścić włosy i oddać je w celach charytatywnych. Rodzice chłopca, choć początkowo zaskoczeni decyzją syna, postanowili go wspierać.

 


"Christian ma wielkie serce. Jestem z niego bardzo dumna" – powiedziała jego mama, Deeanna Thomas. I dodała: "Jestem pod wrażeniem jego determinacji. On już taki jest, jak coś postanowi, to się tego trzyma".

Warto przeczytać: Jak ocenić ból u dzieci z chorobą nowotworową?

Chłopiec wytrwał w swoim postanowieniu, choć nie było mu łatwo. Często był mylony z dziewczynką, rówieśnicy i ich rodzice czasami się z niego śmieli. Chłopiec jednak nie przejmował się tym. "Ani razu nie zachwiał się w swoim postanowieniu. Przez te dwa lata nigdy nie poprosił, by ściąć mu włosy" – zdradza jego mama. 

W końcu, po ponad dwóch latach zapuszczania włosów, pod koniec maja 2015 r., Christian postanowił je ściąć. Jego włosy zostały podzielone na cztery, ponad 25-centymetrowe kucyki, a następnie w obecności całej rodziny chłopca ścięte przez jego mamę. Z jego włosów zostały przygotowane peruki, które bezpłatnie przekazano potrzebującym. 

 


Podobnie postąpił 8-letni Adrian, który również przekazał swoje długie włosy organizacji pomagającej chorym dzieciom. Osoba, która zamieściła na FB zdjęcia chłopca przed strzyżeniem i po nim napisała: "Ten chłopiec postanowił oddać swoje włosy osobie, która utraciła swoje. On ma tylko osiem lat! W tym momencie zrozumiałem, że bez względu na wiek, możemy coś zrobić dla innych". 
 
Posted by YEGOB on 31 maja 2015


Ci chłopcy dokonali niezwykłych rzeczy. Nie oglądając się na innych, czasem znosząc upokorzenia od innych osób, pomogli potrzebującym ludziom. Udowodnili, że robić dobre uczynki można w każdym wieku. 

Polecamy: Nowotwory u dzieci można pokonać

Źródło: huffingtonpost.com oraz today.com
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?