Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Chłopiec został wyrzucony z przedszkola przez… rozmowę mamy z innymi mamami!

| aktualizacja: 19.05.2016 | 5

Mama przedszkolaka nie sądziła, że po przyjęciu urodzinowym kolegi syna będzie musiała szukać dla chłopca innego przedszkola.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Dzieci jedzą posiłek w przedszkolu
fot. Fotolia
Dyrektor przedszkola „Mały Oksford” w Liszkach (woj. małopolskie) wyrzuciła z przedszkola chłopca, którego mama… skrytykowała przedszkolną kuchnię. Do sytuacji doszło podczas przyjęcia urodzinowego jednego z wychowanków.

Za mało jedzenia? Znajdź inne przedszkole

Gdy maluchy bawiły się podczas przyjęcia, mamy rozmawiały przy kawie. Jedna z nich, Małgorzata, zapytała pozostałych, co sądzą o wielkości porcji, które dzieci dostają w przedszkolu. Według niej, porcje nie są wystarczające i jej syn po powrocie do domu od razu jest głodny. Zapytała także, czy inne mamy również dają dzieciom dodatkowe butelki z wodą. Mamy przyznały jej rację i zgodnie stwierdziły, że należy porozmawiać z dyrektor przedszkola o zmianach w jadłospisie dzieci. Po przyjęciu wszystkie mamy "rozeszły się w miłej atmosferze" – mówi Małgorzata.

Miła atmosfera nie trwała jednak zbyt długo. Następnego dnia dyrektorka przedszkola poinformowała Małgorzatę, że rozwiązuje z nią umowę. Powiedziała wprost, że dowiedziała się od innych rodziców o skargach kierowanych pod adresem przedszkola i że nie może tego tolerować. Wypowiedzenie wręczyła przedszkolanka – Jaś mógł uczęszczać do przedszkola jeszcze przez miesiąc.

Dyrektor broni dobrego imienia

Dyrektor za wszelką cenę próbuje bronić dobrego imienia przedszkola, zupełnie zapominając o jego wychowanku, kilkuletnim Jasiu. Przekonuje, że według regulaminu ma prawo zerwać umowę z rodzicami, gdy "współpraca z matką i ojcem dziecka nie przebiega harmonijnie". W tym wypadku, mimo dwóch lat "harmonijnej współpracy", jeden komentarz z ust mamy odebrał chłopcu możliwość uczęszczania do przedszkola.

Mama chłopca przyznaje, że zwracała już uwagę na temat porcji jedzenia w przedszkolu. Zaproponowała nawet dopłatę do większych porcji dla jej dziecka, jednak dyrektor odmówiła, tłumacząc, że porcje są dostateczne. 

Decyzja o wypowiedzeniu umowy została podjęta w porozumieniu ze Spółdzielnią Socjalną Progres. Ewa Wicher, przedstawicielka spółdzielni, przyznała, że Liszki są na tyle małą miejscowością, że przedszkole nie może sobie pozwolić na "szerzenie nieprawdziwych informacji i szkalowanie". Dodaje, że inspekcja z kuratorium wykazała, że wszystkie dzieci są najedzone i zadbane.

Dobro dziecka powinno  być najważniejsze!

Nie wyobrażamy sobie, że taka sytuacja mogłaby spotkać nas i nasze dzieci. Dla prowadzących przedszkole najważniejsze powinno być dobro jego wychowanków! Komentarz dotyczący wielkości porcji nie jest żadną podstawą do wypowiedzenia rodzicom umowy. Nie rodzicom – dziecku, które przez 2 lata zdążyło się świetnie zaaklimatyzować w przedszkolu, zżyć z przedszkolankami i innymi dziećmi. Szkoda, że walka o "dobre imię przedszkola" odbywa się kosztem dzieci. 

Czekamy na wasze komentarze!

Czytaj także: Czy twoje dziecko chodzi do dobrego przedszkola?

źródło: wyborcza.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar

Mela
Mela | 2017-06-29 16:38 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Znam to przedszkole. O jedzeniu się nie wypowiadam, bo moje dziecko to niejadek, ale poziom "pań nauczycielek " to dramat. Zwłaszcza pani o imieniu na literę A (przez grzeczność nie podam calego).

Odpowiedz

Joanna
Joanna | 2016-05-20 11:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Sprawa zostałaby w Liszkach, a tak rozeszła się na cała Polskę! Brawo Pani Dyrektor!

Odpowiedz

Mamaa
Mamaa | 2016-05-19 22:46 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nauczycielkami, nie "przedszkolankami"...

Odpowiedz

Jb
Jb | 2016-05-19 21:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Proponuję zwolnić dyrektor przedszkola. Rodzice mają prawo upominać się o dobro dzieci. A mamie radzę napisać do kuratorium i do gminy.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

mama
mama | Jb | 2016-05-19 21:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W pełni się zgadzam z opinią, skóra pani wcześniej zgłaszała do pani dyrektor ze porcję są za małe i zostało to zignorowane to powinna to zgłosić organowi prowadzącemu a swoją drogą podejście pani dyrektor tylko zaszkodziło wizerunkowi przedszkola.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?