Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Uwaga! Lekarze alarmują: chusteczki nawilżane mogą zaszkodzić dziecku!

| aktualizacja: 21.02.2017 | 7

Wielu rodziców nie wyobraża sobie dziecięcej pielęgnacji bez chusteczek nawilżanych. Okazuje się, że część z nich nie nadaje się do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(13)
Mama przewija niemowlę
fot. Fotolia
Chusteczki nawilżane są dla wielu rodziców niezastąpione. Rodzice wykorzystują je do wycierania pupy malucha przy zmianie pieluszki, wycierania brudnych rączek i buzi, a nawet do sprzątania. Niestety, nie wszystkie chusteczki dostępne na rynku są bezpieczne. Choć może się wydawać, że to tylko "mokra chusteczka", w jej składzie znajdziemy nie tylko wodę.

Konserwanty w chusteczkach nawilżanych mogą uczulać

Środki chemiczne wykorzystywane w chusteczkach mogą podrażniać skórę. Nie ma zbyt wielu badań o szkodliwości chusteczek, jednak dr Mary Wu Chang z Uniwersytetu Connecticut dzięki swoim badaniom wyróżniła jeden składnik, który jest odpowiedzialny za czerwoną, swędzącą skórę, uczulenia i wysypki.

Dr Chang wraz z zespołem pediatrów i dermatologów badali dzieci, u których wystąpiły reakcje alergiczne. Po licznych badaniach lekarze wyodrębnili jeden składnik, konserwant metyloizotiazolinon, zabezpieczający chusteczki przed bakteriami. Jego stężenie w produkcie nie powinno przekraczać 0,001%, jednak nawet ta dawka może wywoływać reakcje alergiczne. W przypadku dzieci badanych przez dr Chang, zaprzestanie używania szkodliwych chusteczek było jedynym sposobem pozbycia się wysypki i zaczerwienienia.

Po czym poznać bezpieczne chusteczki nawilżane?

Chusteczki nawilżane odpowiednie dla niemowląt i małych dzieci nie powinny zawierać konserwantów. Przed zakupem zawsze czytaj skład. Jeśli zobaczysz w składzie chusteczek metyloizotiazolinon (lub methylparaben), nie kupuj ich do pielęgnacji dziecka. Chociaż każde chusteczki zawierają konserwanty, ten jeden może wywoływać silne reakcje alergiczne.

Czytaj także: Chusteczki nawilżane – wybierz najlepsze dla swojego dziecka

źródło: healtheternally.com
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (7)
avatar

Gosia
Gosia | 2017-08-20 13:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

w Anglii zakazują stosowania w pierwszych tygodniach życia

Odpowiedz

Lily
Lily | 2017-08-18 21:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Chusteczki trucizna ale formakdehyd,aluminium ,arszenik i inne zawarte w szczepieniu można wprost do mięśni małego czlowieczka aplikować. ..co za świat..

Odpowiedz

g
g | 2017-02-22 15:01 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Post o eszytskim i o niczym...

Odpowiedz

kate
kate | 2017-02-21 12:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Polecam blog srokao tam jest analiza chusteczek nawilzanych. Warto poczytać.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

KateAte
KateAte | kate | 2017-02-21 12:43 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Również polecam blog srokao!

Odpowiedz

ania ll
ania ll | 2017-02-21 11:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Piszecie, ze żadne chusteczki nawilżane dla dzieci nie powinny zawierać konserwantów a za chwile , ze każde chusteczki zawierają konserwanty. To jak w końcu?? Beznadziejny portal.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Stlm
Stlm | ania ll | 2017-02-22 00:22 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Racja wszystkie zawierają konserwanty, ale czytając dalej chodzi,o jeden ten konkretny, a mianowicie metyloizotiazolinon: "Jeśli zobaczysz w składzie chusteczek metyloizotiazolinon (lub methylparaben), nie kupuj ich do pielęgnacji dziecka".

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?