Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czy mogę iść do solarium w połogu?

| aktualizacja: 18.03.2016 | 3
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
kobieta, mama, kawa, łóżko
fot. vgstudio - Fotolia.com
Od kiedy po porodzie można używać tamponów i kiedy można pierwszy raz iść do solarium? Na pytania czytelniczki odpowiada ginekolog.
Urodzę przez cesarskie cięcie – dziecko ułożyło się poprzecznie, a do tego mam za małą miednicę. Czy po takim porodzie mogę używać tamponów? I kiedy będę mogła pójść po raz pierwszy do solarium?
Joanna

Używanie tamponów w połogu

Po porodzie można używać tamponów zamiast podpasek, ale dopiero po skończonym połogu, czyli po około 8 tygodniach. W pierwszych dniach po porodzie pojawia się krwisto-śluzowa wydzielina, która jest doskonałą pożywką dla bakterii, dlatego nie powinno się tamponem utrudniać jej wypływu z dróg rodnych. Może to bowiem doprowadzić do ciężkiego zapalenia narządów miednicy mniejszej.

Solarium a połóg

Opalanie w solarium też lepiej odłożyć na kilka tygodni po porodzie. I nie zapominać o ochronie piersi – powiększonych, przekrwionych z powodu laktacji i bardzo wrażliwych. Najlepiej smarować się kremem ochronnym z filtrem. Tym samym kremem można też posmarować bliznę po cesarskim cięciu. A po wyjściu z solarium trzeba pamiętać o piciu. Polecam dużo niegazowanej wody mineralnej.

Czytaj też:
dr n. med. Renata Jaczyńska konsultacja: dr n. med. Renata Jaczyńska
Specjalista ginekolog-położnik. Pracuje w Klinice Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?