Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Wizyta ciężarnej u ginekologa - film

| aktualizacja: 06.11.2015 | 1

Pierwsza wizyta ciężarnej u ginekologa to bardzo ważny moment. Zobacz, jak się do niej przygotować. Czego się spodziewać ze strony lekarza? Jakie badania powinien wykonać i zlecić ci twój ginekolog?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
 
Podczas każdej wizyty u ginekologa ciężarna ma mierzone ciśnienie, tętno i wagę. Dr n. med. Ewa Kurowska-Mroczek wyjaśnia, że to pozwala ocenić dobrostan mamy i dziecka. Wyniki pomiarów wpisywane są do karty pacjentki. Oprócz nich także wyniki przeprowadzonych badań. Podczas wizyty ginekolog rozmawia z pacjentką, jak powinna się odżywiać i jakie preparaty przyjmować. Na wszystkich wizytach pacjentki powinny być badane ginekologiczne, szczególnie jeśli zgłaszają dolegliwości (bolesne napinanie brzucha, bóle w dole brzucha, nieprawidlową wydzielinę z pochwy, która może być objawem infekcji intymnych, świąd czy pieczenie). Lekarz stara się wyjaśnić ich przyczyny. Ginekolog zleca również badania dodatkowe, np. USG. Jeśli w czasie ciąży stwierdza się patologie, takie jak cholestaza czy cukrzyca ciążowa, lekarz kieruje ciężarną na dodatkowe badania czy konsultacje u specjalistów. 

 
Film powstał we współpracy ze Szpitalem Medicover 
Medicover, ciąża, ruchy dziecka, ginekolog

 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

purpura
purpura | 2016-06-06 14:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

jestem ponoć wg usg w 7 tc, wg kalendarza w 8 tc. byłam już na 2 wizytach... nie byłam jeszcze ważona. ostatnio było badane moje ciśnienie, podobno jest dobre, ale dokładnie jakie to nie wiem. jeszcze nie mam badań ani wystawionej karty ciąży

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?