Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Kiedy ciąża po poronieniu?

| aktualizacja: 19.02.2016 | 2

Czy po poronieniu od razu można zajść w ciążę? A może warto trochę odczekać? Jeśli tak, to jak długo? Sprawdź, jakie są zalecenia specjalisty.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
kobieta i smutek
fot. Fotolia
Mam już jedno dziecko – ma dwa lata. Niedawno poroniłam. To był szósty tydzień ciąży. Chciałabym wiedzieć, kiedy znowu mogę starać się o dziecko. Amelia

Po poronieniu warto odczekać od trzech do sześciu miesięcy, zanim podejmie się kolejną próbę zajścia w ciążę. Jest to czas potrzebny do powrotu funkcji jajnika, owulacji, prawidłowej miesiączki, odbudowania śluzówki macicy i przygotowania jej na zagnieżdżenie zarodka. Ten czas można także wykorzystać na wykonanie podstawowych badań, jeśli dotychczas nie zostały wykonane.

Sprawdź: Jakie badania zrobić po poronieniu?


 
dr n. med. Renata Jaczyńska konsultacja: dr n. med. Renata Jaczyńska
Specjalista ginekolog-położnik. Pracuje w Klinice Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

gade
gade | 2015-11-18 20:43 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A ja odradzam brak czekania. Poroniłam natualnie w 10 tygodniu, tyle że zarodek obumarł na przełomie 5-6 tygodnia, czyli ok 5 tygodni chodziłam z martwą ciażą. Po poronieniue odczekałam miesiąc - 1 cykl - wszystko wrócilo do normy i po miesiacu znów zaszłam ponownie w druga ciazę która okazała się pustym jajem płodowym. Rozchwytywana pani lekarz ginekolog po szczególowym wywiadzie powiedziala, że drugie poronienie wynikło z pierwszego. Przez 5 tygodni noszenia martwej ciazy w narzadach rodnych powstały liczne zmiany przede wszystkim o charakterze martwiczym i gnilnym i nowy zarodek nie mial szans na rozwój, dlatego poronilam znow

Odpowiedz

Kasiabw
Kasiabw | 2015-06-24 08:26 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dla wszystkich kobiet, które będą musiały tu wejść, bo straciły dziecko - nigdy się nie poddawajcie. Mam 4-letnią córkę i w zeszłym roku straciłam 2 ciąże. Obie w I trymestrze. Po drugim poronieniu lekarka dała skierowanie na badanie genetyczne i powiedziała, że powinno się czekać pół roku. Odpowiedziałam na to, że nie mam zamiaru. Jeśli już dwie tragedie przeżyłam będę próbować do skutku. Czekanie nic nie pomoże. Odczekałam miesiąc i teraz jestem w 26 t.c. Wszystko przebiega prawidłowo. Zostały mi tylko przykre wspomnienia i siwe włosy. Nie bez znaczenia był też fakt, że odeszłam z pracy, która mnie przygnębiała. Trzeba spróbować nie myśleć o tym i robić swoje.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?