Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ciąża zaśniadowa - jak ją rozpoznać?

| aktualizacja: 01.03.2017 | 0

Pierwsze objawy zaśniadu groniastego przypominają nieco pierwsze objawy ciąży tuż po zapłodnieniu. Jak rozpoznać, że to ciąża zaśniadowa? Sprawdź, jakie są niepokojące objawy.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
zaśniad groniasty - objawy ciąży zaśniadowej
fot. Fotolia
Ciąża zaśniadowa, inaczej nazywana też ciążową chorobą trofoblastyczną, ma kilka charakterystycznych objawów, chociaż niektóre z nich możesz pomylić z pierwszymi objawami ciąży. Najważniejszymi objawami zaśniadu groniastego, które pojawiają się na samym początku są:
  • wzmożone wymioty lub mdłości,
  • krwawienie lub brązowe upławy,
  • ból w okolicy miednicy,
  • szybki, gwałtowny rozrost macicy,
  • podwyższony poziom hCG,
  • brak ruchów płodu,
  • nadczynność tarczycy.
Badania prowadzone nad zaśniadami groniastymi nadal są prowadzone, przez co nie do końca wiadomo, dlaczego i jak rozwija się ciąża zaśniadowa. Jedyne, co wiemy, to fakt, że najczęściej dochodzi do niej przez to, że zapłodniona komórka jajowa, która trafia do macicy (gdzie ma się rozwijać), ma jakieś nieprawidłowości genetyczne - jest pusta lub lub ma nieaktywne jądro. Prawidłowa dieta wprowadzona przed staraniami o dziecko i przed zapłodnieniem może zmniejszyć ryzyko rozwoju ciąży zaśniadowej.

Objawy zaśniadu groniastego są początkowo podobne do pierwszych objawów ciąży tuż po zapłodnieniu, takie jak nudności i wymioty czy podwyższony poziom hormonu beta hCG. Przy ciąży zaśniadowej jednak można zauważyć też dosyć szybkie powiększenie macicy i krwawienie lub brązowe upławy z pochwy, którym mogą towarzyszyć wydalane tkanki przypominające winogrono. Jeśli więc podejrzewasz u siebie ciążę, musisz udać się na badanie USG - lekarz albo potwierdzi ciążę, albo - jeśli jest możliwość ciąży zaśniadowej - wykryje za pomocą badania ultrasonograficznego zaśniad groniasty (na ekranie USG charakterystyczny jest obraz tzw. zamieci śnieżnej).

Po zdiagnozowaniu ciąży zaśniadowej, organizm komórki zaśniadowe wydali sam (dochodzi do samoistnego poronienia), należy jednak poddać się specjalistycznemu leczeniu, które w prawie 100% przynosi pozytywne efekty.

Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?