Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Co dla mojego dziecka oznacza likwidacja gimnazjów? Jak odnaleźć się w chaosie?

| aktualizacja: 28.06.2016 | 9

Zdezorientowani rodzice szukają w totalnym bałaganie wiarygodnych informacji. Jak będzie wyglądała szkoła po likwidacji gimnazjum?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Likwidacja gimnazjum
fot. fotolia
Zanim zacznę cieszyć się reformą edukacji, muszę ją zrozumieć. Chciałabym wiedzieć, z czym wiąże się dla mojego dziecka. Informacja, że nie będzie gimnazjów to zbyt mało, jak dla matki.
 • Czy moja córka, która od września zacznie naukę w VI kasie, będzie uczęszczała do klasy VII w tym samym budynku? A może jej nauka będzie kontynuowana w budynku, który dotychczas był gimnazjum. Jeśli tak, to co z nauczycielami? Czy będą przemieszczać się w przerwach na rowerach między szkołami?  
 • Co z dziećmi, które w 2019 roku trafią do pierwszej klasy liceum? Spotkają się wtedy dwa roczniki - jeden rozpocznie 3-letnią naukę, a drugi 4-letnią!
 • Jaka będzie wyglądała nowa podstawa programowa szkoły powszechnej?

Jaką szkołę skończy moje dziecko?

8-letnia szkoła powszechna, w której edukacja wczesnoszkolna będzie w klasach I-IV oraz 4-letnie liceum ogólnokształcącego lub 5-letniego technikum - to zmiany zapowiedziane w poniedziałek przez szefową MEN Annę Zalewską. Wygaszanie gimnazjów i wprowadzenie 8-letniej szkoły powszechnej rozpocznie się od jesieni 2017 r .
 • Dziecko, które skończyło w tym roku VI klasę, od września rozpocznie naukę w I klasie gimnazjum (ostatni rocznik uczący się w gimnazjach).
   
 • Dziecko, które skończyło w tym roku V klasę, we wrześniu 2017 zamiast do gimnazjum pójdzie do VII klasy, a dwa lata później do VIII. Potem 4-letnie liceum. 
   
 • Dziecko, które we wrześniu 2017 rozpocznie naukę w I klasie, będzie uczęszczało do 8-klasowej szkoły powszechnej (w tym 4 lata nauczania wczesnoszkolnego).
   

„Mam troje dzieci - każde z nich uczy się według… innego schematu. Najstarsza córka jest ostatnim rocznikiem, który szedł starym trybem. Zaczęła w wieku siedmiu lat – ale żeby nie było tak łatwo, była pierwszym rocznikiem nowej podstawy programowej (w pierwszej klasie po raz pierwszy program był dostosowany do sześciolatków), poszła do gimnazjum, maturę zda po trzech latach liceum. Syn zaczął jako 6-latek według starej reformy, podstawówkę skończy już według nowego sznytu, czyli po ośmiu latach, i trafi do czteroletniego liceum. Najmłodsza rozpocznie naukę jako siedmiolatka w czteroletniej edukacji wczesnoszkolnej” - żali się Klara Klinger w dziennik.pl.

Popierasz likwidację gimnazjów oraz powrót do 8-letnich podstawówek i 4-letnich liceów? Napisz w komentarzu.

Zobacz też:
Uwaga! Ostatni moment, by dostać więcej z 500 plus!
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (9)
avatar

wen
wen | 2017-02-13 08:31 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W końcu powrót do starych dobrych czasów. Sama chodziłam do gimnazjum i bardzo tego żałuje. Zawsze zazdrościłam rodzeństwu że chodzili do 8 letniej podstawówki. Gimnazja to tylko wysyłanie dzieci w głupim wieku do nowego środowiska gdzie każdy chce pokazać jaki to jest "fajny". A później sie słyszy o koszach na glowach nauczycieli czy innych bredniach...

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

E
E | wen | 2017-02-13 12:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

PODPISUJĘ SIĘ POD TYM OBIEMA RĘKOMA, A NAWET I NOGAMI!!!!!!!!!

Odpowiedz

Una
Una | 2017-02-12 18:10 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Cieszę się bardzo, że gimnazjum zostanie zlikwidowane. Lepiej dla dzieci. A nauczyciele? Jeśli ktoś straci prace....nie on pierwszy nie ostatni, kopalnie zamykają, zakłady produkcyjne zamykają - samo życie.

Odpowiedz

Ania
Ania | 2017-02-12 17:43 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Sama bylam pierwszym rocznikiem gimnazjum. I pamietam jaki był chaos programowym organizacyjnym. A zapewniali ze wszystko jest przygotowana na 100 %. Współczuję pierwszym rocznikom klas siodmych. Bo to dzieci beda najbardziej poszkodowane😣

Odpowiedz

Ja
Ja | 2016-06-29 14:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kolejny poroniony pomysł. Skoro narzekają na poziom nauczania, to likwidacja gimnazjów temu nie zaradzi. A infrastruktura, która na potrzeby gimnazjów została zbudowana? A nauczyciele? Szkoły pozamykają, nauczycieli pozwalniają i znów rozpoczną eksperymenty na biednych dzieciach. Właśnie - dzieci! Kto z rządzących o nich pomyślał? Kolejny tak wielki przewrót? Szkoda słów...

Odpowiedz

Iwona
Iwona | 2016-06-29 09:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A co z dzieckiem, które skończyło pierwszą klasę podstawówki?

Odpowiedz

Julka 25
Julka 25 | 2016-06-28 13:53 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W Polsce zawsze musi byc cudowny bałagan. Co rząd to Nowy pomysł na szkolnictwo. Parodia.

Odpowiedz

Ola
Ola | 2016-06-28 13:38 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Czy w naszym kraju ,z kazdym rzadem musi nastepowac przewrot w szkolnictwie???!!!Z tego nie wynika nic dobrego dla naszych dzieci,tylko chaos!

Odpowiedz

ona85
ona85 | 2016-06-28 13:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

cyt. "Co z dziećmi, które w 2019 roku trafią do pierwszej klasy liceum? Spotkają się wtedy dwa roczniki - jeden rozpocznie 3-letnią naukę, a drugi 4-letnią!"

Proszę się tego nie obawiać. Ja byłam ostatnim rocznikiem 8 klasowej podstawówki, poszłam do liceum o programie technikum, które trwało 5 lat i zdawałam starą maturę jako ostatni rocznik. Kiedy zaczynałam 2 klasę liceum przyszedł pierwszy rocznik po gimnazjum, który zapoczątkował 3 letnie licea. "Stare" roczniki szły swoim trybem, "nowe" nowym będąc w tym samym budynku, nikt nikomu nie przeszkadzał, nauczyciele byli ci sami i bardzo dobrze sobie radzili z przygotowywaniem zajęć z różnymi programami nauczania.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?