Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Co każda mama powinna zrobić dla siebie przynajmniej raz do roku

| aktualizacja: 30.03.2017 | 1

My wiemy, że jesteś supermamą, która potrafi jednocześnie rozładować zmywarkę, nakarmić dziecko i zaśpiewać „Panie Janie” na głosy. Ale czy w tym roku zrobiłaś coś wyłącznie dla siebie? Oto 10 rzeczy, które każdej zmęczonej mamie po prostu się należą.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
mama w samochodzie
fot. fotolia.com

Mamy tak bardzo kochają swoje dzieci, że są w stanie poświęcić im każdą minutkę swojego czasu. Szkoda, że im samym tak niewiele go zostaje. Dlatego często są zmęczone i pół biedy, jeśli potrafią się do tego przyznać i wyegzekwować parę wolnych chwil dla siebie. Gorzej, jeśli miesiącami zapominają, że im też należy się chwila odpoczynku (zwana także chwilą bez dziecka). 

Chciałabyś się gdzieś wyrwać, ale nie masz kogo poprosić o pomoc? Ależ nie żyjemy na pustyni! Jeżeli dzieckiem naprawdę nie może się zająć mąż, mama, twoje rodzeństwo itd., poproś o przysługę sąsiadów albo wynajmij opiekunkę na kilka godzin. Koszt takiej usługi wcale nie jest zabójczy, a naładujesz akumulatory na dłuższy czas. Zobacz, co warto zrobić dla siebie przynajmniej raz w roku. 

Co mama powinna zrobić dla siebie przynajmniej raz do roku

1. Masaż - mięśnie napięte od noszenia 15-kilogramowego dziecka same się przecież nie rozluźnią.

2. Doba bez dzieci - jeżeli możesz pobyć bez nich przez weekend, skorzystaj z okazji. Naprawdę wypoczniesz!

3. Kup sobie coś pięknego - potrzeby dzieci nigdy się nie kończą, więc nie licz na to, że kiedyś nadejdzie jakiś „lepszy moment”.

4. Wyjdź gdzieś z koleżankami - i nie rozmawiajcie o dzieciach!

5. Zrób coś zwariowanego - przez 364 dni w roku jesteś na posterunku, więc w ten jeden dzień możesz sobie odpuścić. Wypij kilka drinków w barze i pojedź na imprezę albo idź na spływ tratwą po rzece - inwencja należy do ciebie. 

6. Zrób sobie zdjęcie, na którym wyglądasz świetnie - masz już 100 milionów zdjęć swoich dzieci. Teraz jedno dla ciebie!

7. Zażyj trochę kultury - umaluj się i idź do kina, muzeum albo do teatru. Spojrzysz na świat z innej perspektywy i się odprężysz. 

8. Zamów obiad do domu/zabierz rodzinę na obiad na mieście - nie stać cię na restaurację z  gwiazdkami Michelin? W barze mlecznym tak samo nie będziesz musiała stać przy garach!

9. Wynajmij kogoś do sprzątania - tygodniowy detoks od domestosa na pewno dobrze ci zrobi.

10. Wyjedź gdzieś - jeśli nie stać cię na dalekie podróże, pojedź choćby tylko do kuzynki 15 km dalej. 

Zobacz też: 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

ola
ola | 2016-11-01 11:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Miałam duży problem ponieważ od 1.5 roku miałam depresję i moj stan się pogarszał z dnia na dzień. Zjadałam mnóstwo tabletek żeby sobie coś zrobić ale to nic nie dawało przez moją depresję i nerwicę nie miałam równy rok okresu. W desperacji szukałam pomocy wszedzie gdzie się dało. Trafiłam przypadkiem na stronę energiaduchowa.co.pl i zamówiłam oczyszczenie aury. Choć byłam sceptyczna – podziałało. Moje życie w końcu nabrało rumieńców, wstaję rano i chce mi się żyć.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?