Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Co na suchy kaszel u dziecka?

| aktualizacja: 03.04.2017 | 6

Twoje dziecko ma męczący suchy kaszel? Przeczytaj, jak mu pomóc!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
co na suchy kaszel u dziecka
Na suchy kaszel u dziecka pomoże kilka sposobów. Po pierwsze pamiętaj, że na suchy kaszel nie podajemy dziecku syropów wykrztuśnych – te przeznaczone są na mokry kaszel u dziecka. Jak odróżnić te rodzaje kaszlu? Kaszel suchy pojawia się zwykle na początku infekcji wirusowej i często po jej zakończeniu, jest męczący, bo  podczas kaszlu nie ma wydzieliny odrywającej się z oskrzeli i dróg oddechowych – podrażnia więc gardło, może przeszkadzać dziecku w śnie. Suchy kaszel u dziecka może trwać nawet kilka tygodni i może pojawić się przy zapaleniu krtani i alergii.  Przeczytaj, co podawać dziecku na suchy kaszel.

Co na suchy kaszel u dziecka?

Na suchy kaszel lekarz może zalecić dziecku:
  • środki hamujące kaszel, szczególnie kiedy dziecko dużo kaszle, bardzo się męczy i nie śpi z powodu kaszlu. Takie środki można stosować przez 3-5 dni i tylko przy wirusowej infekcji dróg oddechowych. Nie wolno ich podawać przy kaszlu mokrym. 
  • ziołowe syropy: syrop prawoślazowy, tymiankowy, z babki lancetowatej - pomagają łagodzić kaszel i podrażnienia gardła.   
  • nawilżanie powietrza – mokre ręczniki na kaloryferach lub nawilżacz powietrza to dobry pomysł, kiedy dziecko ma suchy kaszel. Nawilżone powietrze hamuje odruch kaszlu.

Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (6)
avatar

Ania
Ania | 2017-11-15 18:53 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mój brał syrop fosiidal na kaszel, such miał może dwa dni, potem był mokry i nie chciał się odrywać. Na całe szczęście nie zeszło mu na oskrzela.

Odpowiedz

edyta
edyta | 2017-06-21 11:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Też tym niedawno dziecko wyleczyłam z paskudnego kaszlu. Najpierw próbowałam domowo, ale było coraz gorzej i w końcu lekarz przepisał benodil. Zadziałał błyskawicznie

Odpowiedz

noora
noora | 2017-03-23 14:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moje dziecko miało taki suchy, szczekający kaszel i lekarka mu przepisała wtedy do nebulizowania benodil przeciwzapalny, żeby szybko poprawa nastąpiła. Rzeczywiście polepszyło się już po pierwszej dawce leku

Odpowiedz

sobowtórzyca
sobowtórzyca | 2017-02-27 21:54 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Na suchy kaszel jest dobry bobolen, świetnie sobie radzi z podrażnionym gardłem, hamuje odruch kaszlu u dziecka, dobry jest szczególnie na noc. Jest smaczny, dziecko chętnie go pije.

Odpowiedz

Eliza
Eliza | 2017-02-22 17:30 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Od jakiego on jest wieku? To bez recepty, tak?

Odpowiedz

justysia
justysia | 2017-02-22 11:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja osobiście to polecam kupić w aptece taki syropek dla dzieci Bobolen szybko i skutecznie łagodzi objawy:) Można podawać go na łyżeczce albo jeszcze czasami rozrabiam go z piciem herbatka itp. jak dzieci nie chcą wziąć i wtedy raz dwa po kaszlu:)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?