Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Co pyli w lutym i marcu? Zobacz kalendarz pylenia dla małego alergika

| aktualizacja: 27.02.2015 | 8

Nasilona alergia dziecka? Dokucza mu katar lub kaszel? Poznaj winowajcę! Sprawdź, pylenie których roślin jest groźne dla dziecka z alergią już na przełomie zimy i wiosny.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Dziecku cieknie z noska i często pokasłuje – myślisz, że to przeziębienie, bo przecież jest dopiero luty, a to zbyt wcześnie na alergię. Nic bardziej błędnego. Oczywiście największe stężenie alergizujących pyłków w powietrzu występuje wiosną, są jednak rośliny, które zaczynają pylenie już pod koniec zimy.

Zobacz, co pyli w lutym i marcu i jakie są objawy alergii.


separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (8)
avatar

Karolina
Karolina | 2016-03-11 21:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

U nas kaszel i zwiększona ilość śluzu jest głównie w marcu kwietniu, podczas pylenia brzozy. Wtedy mamy specjalną dietę i ewentualnie leki na alergię, podawane w konsultacji z lekarzem alergologiem .Reszta roku jest dużo spokojniejsza. Czasem jest kaszel ale wtedy podajemy fosidal i choroba bardzo szybko przechodzi a wydzielina się odrywa i tak nie męczy. Na razie nie występują koleje alergie więc możemy się naprawdę cieszyć.

Odpowiedz

Zmartwiona
Zmartwiona | 2015-03-29 14:58 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

też mam w domu alergika i zawsze się zastanawiam czy w lutym to przeziębienie czy już alergia, najpierw podaje sampelin, ziołowy syrop na grypę i przeziębienie, a jak nie ma poprawy po 3 dniach podaję lek antyalergiczny. Mam nadzieję, że syn z tego wyrośnie tak jak starszak.

Odpowiedz

Adam
Adam | 2014-06-22 22:10 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

aktualne info o pyleniu na FB/alergen

Odpowiedz

roztargniona
roztargniona | 2014-02-18 21:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

więc jeśli mój trzylatek od stycznia kicha, kaszle zwłaszcza wieczorami (i choć już kilka razy byliśmy z tym kaszlem u lekarza i ciągle czysto nie ma żadnych objaw przeziębienia lub grypy) i ciągle by drapał sobie w nosku ostatnio nawet aż strupek był bo rozdrapał to może być alergia???? Zdziwiłam się że olcha tak wcześnie pyli ale u nas to może być przyczyna bo mieszkamy w miejscu gdzie dookoła jest tego pełno. Tylko jak się upewnić czy to to??? Czy testy na alergię wykażą to i nie będzie zakłamanego wyniku jak w przypadku maluszków (bynajmniej tak nam powiedziano że do 3 roku nie zaleca się testów bo dają zakłamane wyniki)

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

elinka123
elinka123 | roztargniona | 2014-02-20 05:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Witam! My z alergią u maluszka walczymy od samego początku i mogę powiedzieć jedno, że do tej pory żadne testy (a córka miała już 2 w odstępach rocznych) nic nam konkretnego nie wykazały. Jedynie zwykłe badanie, w którym określa się poziom eozynofili we krwi (czy jakoś tak ;)) pokazuje czy w organizmie jest podwyższona ilość pasożytów lub alergia. Tak nam lekarka powiedziała. Norma eozynofili to 4 a Córeczka miała 7. I to wystarczy, żeby wiedzieć a nie trzeba litrów krwi dziecku pobierać i to za większe pieniążki. Od pół roku mamy nowego lekarza i sam powiedział, że nawet do 4 roku życia dziecka nie ma sensu tych testów robić. P.s Moja córa też kicha i pokasłuje już od kilku tygodni, więc wiem, że na pewno już pyli. Niestety bardzo szybko w tym roku :/ pozdrawiam :)

Odpowiedz

marta
marta | roztargniona | 2014-03-16 17:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

a mój tez ..kaszel suchy..ile sie namęczy ...

Odpowiedz

nel
nel | 2014-02-10 16:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ciekawe - myślałam, że o tej porze to jeszcze nic nie pyli.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Adam
Adam | nel | 2014-06-22 22:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

sprawdzaj na alergen.info.pl i na FB/alergen

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?