Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

SOS: co robić, gdy mleko wycieka

| aktualizacja: 24.09.2013 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
karmienie piersią
fot. Fotolia
Czasem wystarczy myśl o dziecku lub widok płaczącego niemowlęcia, żeby z piersi zaczęło cieknąć mleko. Jak sobie z tym poradzić?

Dlaczego pojawia się wyciek mleka z piersi 

W pierwszych tygodniach karmienia piersią mleko z piersi często wycieka samoistnie. Jest to silnie powiązane z twoją psychiką. Wystarczy, że pomyślisz o dziecku, usłyszysz jego płacz albo zaobaczysz inne płaczące dziecko, a z piersi może zacząć wyciekać samoistnie mleko.
Wyciek pokarmu może się też pojawić w przypadkowych sytuacjach: gdy robisz zakupy, bierzesz prysznic, a także gdy przegapisz czas karmienia. Choć karmisz piersią na żądanie, to jednak, jeśli przerwa pomiędzy karmieniami jest zbyt długa, może pojawić się wyciek mleka z piersi.
Również gdy karmisz dziecko z jednej piersi, z drugiej może wyciekać ci mleko.

Co robić, gdy wycieka mleko

Nie martw się, że coś robisz niedobrze. Nic złego się nie dzieje. Wyciek mleka z piersi jest czymś całkowicie naturalnym, spowodowanym hormonami i psychiką.  
Wkładaj do biustonosza wkładki laktacyjne, żeby nie zamoczyć bluzki. To szczególnie ważne, gdy wychodzisz na dwór: mokra od mleka bluzka mogłaby cię krępować. 
Gdy wychodzisz na dwór, miej przy sobie zapas wkładek laktacyjnych (nie używaj tych z wodoodpornym wkładem, gdyż zatrzymują wilgoć).

Gdy poczujesz, że mleko za chwilę może wypłynąć, możesz uciskać brodawki lub skrzyżować mocno ramiona na piersiach.
Uwaga: Nie stosuj tej metody zbyt często w pierwszych tygodniach, ponieważ może to doprowadzić do zatrzymania napływu mleka, zatkania kanalików mlecznych, pojawienia się zapalenia piersi.).
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?