Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Rady dla taty - co robić z dzieckiem w wakacje?

| aktualizacja: 05.07.2015 | 2

Wakacje tuż-tuż i dzieci zdecydowanie bardziej się na nie cieszą, niż rodzice. Z jednej strony trzeba rozwiązać kwestię opieki nad maluchami, z drugiej nagle okazuje się, że trzeba dzieciom mądrze zagospodarować czas. Co robić z dziećmi latem?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
tata, syn, dziecko, lato, wiosna
Na samą myśl, że masz zostać sam z maluchem dłużej niż jedno popołudnie przechodzą cię dreszcze? A może wręcz przeciwnie, spędzasz ze swoim dzieckiem mnóstwo czasu, ale brak ci pomysłu na kreatywne zagospodarowanie letnich dni? Spokojnie, i na jedno, i na drugie, mamy kilka dobrych pomysłów.

Zorganizujcie ognisko

Tak, prawdziwe ognisko! Na pewno pamiętasz smak pieczonych w ogniu ziemniaków czy spalonej z jednej strony na czarno ogniskowej kiełbasy. Dziś zdecydowanie bardziej popularne są grille, ale nic nie zastąpi prawdziwego ogniska. To tata może pokazać, jakie gałęzie wybierać i jak przygotować patyki, jak ułożyć i rozpalić ognisko. To dobra okazja, żeby powiedzieć dziecku kilka słów o bezpieczeństwie obchodzenia się z ogniem. Taki wieczór na pewno będziecie długo wspominać!

Zobacz: Jak tata ćwiczy z dzieckiem

Śmigus dyngus trochę inaczej

Nikogo nie trzeba przekonywać, że zabawy z wodą to dla dzieci świetny pomysł. Niestety, zwykle tego dnia, gdy są one zupełnie dozwolone, jest jeszcze trochę za zimno, żeby móc bezkarnie oblewać się wodą. Co innego latem - rozłóż w ogrodzie basen, napełnij wodą pistolety-zabawki, przebierzcie się w kąpielówki i do dzieła. Zobaczysz, ile dzieci będą miały frajdy.

Zabierz dziecko na wycieczkę rowerową

Taką prawdziwą długą wycieczkę rowerową. Zaopatrzeni w koc, wodę i prowiant możecie włóczyć się pół dnia po znanych i mniej znanych okolicach. Najlepiej zaopatrzcie się w mapę okolic, dla dzieci to olbrzymia frajda śledzić trasę na mapie. Możesz zadać sobie trud oznaczenia co ciekawszych miejsc czy atrakcji (może to być choćby lodziarnia czy polana w lesie) na mapie.

Park linowy

15776, kręgle, kajaki, cokolwiek, na co już dawno mieliście razem się wybrać, o czym maluch marzył, ale jakoś nigdy się nie złożyło. Wykorzystaj dobrą pogodę, żeby nadrobić zaległości.

Zorganizuj wieczór filmowy

Jeśli macie ogród lub taras, najlepiej wykorzystać je do tego celu. Przygotuj przekąski, możesz poszukać papierowych kubków i tutek, żeby wypełnić je colą i popcornem. Rozłóż koce i poduszki, wybierz dobry film familijny lub kreskówkę, którą sam chętnie obejrzysz. Możesz zaprosić kolegę z dziećmi - im większe towarzystwo, tym weselej.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

la
la | 2017-08-30 11:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zapisałam Hanię na 2 tygodniowy kurs szycia w Splocie Artystycznym, bo sama chciała. Później mieliśmy urlop rodzinny, a jak wróciłam do pracy to babcia zajęła się córeczką. Można dobrze zaplanować sobie wakacje, jak się chce.

Odpowiedz

Damian
Damian | 2015-01-14 15:05 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Można też wyjść z dzieckiem do teatru w weekend. My chodzimy do Teatru Małego Widza w Warszawie

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?