Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Co siedzi w głowie rodziców, którzy znęcają się nad dziećmi?

| aktualizacja: 06.05.2016 | 9

Opole: 5-miesięczna dziewczynka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Nadal walczy o życie…

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
fot. Fotolia
Nieważne ile się mówi i apeluje do ludzi, by nie bili dzieci. Niestety docierają do nas kolejne szokujące informacje o maltretowanym maleństwie. Przemocy domowej mówimy zdecydowane – NIE!

Matka dziecka zaczyna mówić

Za każdym razem, gdy czytamy w raportach policji o kolejnym przypadku pobicia dziecka, trudno nam  to uwierzyć! Jakim człowiekiem trzeba być, by użyć siły fizycznej do uspokajania bezbronnego niemowlaka? Tym razem (jak to się niestety często zdarza), oprawcą okazał się… partner matki dziewczynki.

Choć 22-letnia kobieta sama zgłosiła się na policję i poinformowała,  że jej partner znęca się fizycznie nad jej dziećmi: 5-letnią dziewczynką i 5-miesięczną, to była to jednak zbyt późna reakcja! Tym bardziej, że jak przyznała kobieta, do sytuacji maltretowania i bicia dzieci dochodziło już wcześniej, tylko zastraszona matka bała się zeznawać.

Jaki jest stan zdrowia dziecka?

Niemowlę już od kilku dni przebywa w szpitalu. – Dziecko przeszło już operację neurochirurgiczną – opowiada Wojciech Walas, ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii medycznej w Centrum Medycznym w Opolu. – Po wstępnej diagnostyce możemy potwierdzić, że dziecko ma typowe ślady znęcania się.

29-letni partner matki dziewczynki przebywa areszcie. Postawiono mu zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, oraz znęcania się nad rodziną. Pobite 5-miesięczne niemowlę czeka na kolejne operacje, nadal podłączone jest do respiratora i utrzymywane w śpiączce farmakologicznej.

Jaką karę powinien otrzymać mężczyzna? Czy mamy gwarancję,  że nigdy nie powtórzy swojego bestialskiego czynu? Po raz kolejny apelujemy do wszystkich, którzy widzą przemoc stosowaną w rodzinie – NIE BÓJCIE SIĘ MÓWIĆ! Od tego zależy życie i zdrowie dziecka.

Przeczytaj także: Zmarł 2-letni Marcel. Został skatowany we własnym domu.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (9)
avatar

Matka
Matka | 2017-06-07 21:26 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jaka byłaby gwarancja że nigdy nie zrobi czegoś podobnego? Zsyłka gdzieś wgłąb Rosji do ciężkich prac, szkoda płacić podatki na więzienie dla takiego zwyrola !!! Mam 5 miesięczną córeczkę, nie wyobrażam sobie, by mąż podniósł na nią rękę albo żebym ja zdenerwowała się na nią, przecież ona jest nieświadoma, zależna ode mnie, ode mnie uczy się wszystkich zachowań, wzorców, spokoju bądź tez nerwowości. A tej głupiej matce odebrać te dzieci póki nie zrozumie ze to one są najważniejsze a nie jakiś byle chłyst!!! Moja córeczka śpi tak słodko, ona służy tylko do przytulania i kochania a nie do bicia!!!

Odpowiedz

nieznajoma
nieznajoma | 2016-05-08 09:53 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

krzesło elektryczne

Odpowiedz

Endżi
Endżi | 2016-05-07 13:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Skąd im się wzięło że jedna dziewczynka ma 5 lat?! Media lubią kłamać widzę. Oliwia skończyła 8 lutego 3 latka!!!!

Odpowiedz

p..Ja
p..Ja | 2016-05-07 10:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przywrócić kodeks Hammurabiego, oko za oko..

Odpowiedz

Ja
Ja | 2016-05-06 22:47 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Po prostu chce mi się płakać na samą myśl o tym bestialstwie !!!!!

Odpowiedz

:(
:( | 2016-05-06 19:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

"Matka" o ile tak można nazwać tą kobietę poszła na policję dopiero jak grunt pod nogami jej się zaczął palić. Kiedy dziecko trafiło do szpitala! Ja rozumiem, że czasami przy niemowlaku mogą ze zmęczenia nerwy puścić , ale żeby bić? Gdzie ojciec, dziadek dzieci? Mój tato toby dziada chyba zabił, jakby się dowiedział, że podniósł na mnie albo dzieci rękę. Najbliżsi musieli wiedzieć, co się działo w tym domu :( Smutne, że nikt nie zareagował.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

...
... | :( | 2016-05-06 21:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

"Gdzie ojciec, dziadek dzieci?"
Przecież to ojciec dzieci się nad nimi znęcał...

Odpowiedz

Andzia
Andzia | :( | 2016-05-07 13:53 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Było zgłaszane do mopsu ale oni kazali się nie interesować stwierdzając że mają "oko" na tą rodzinę. Policja tak samo zareagowała i miała to gdzieś.

Odpowiedz

Yo
Yo | 2016-05-06 18:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dla takich bestii zero litosci, kazdy mezczyzna widzac/wiedzac o znecaniu sie nad dziećmi/kobietami winien jest stanac w obronie poszkodowanych. Krotko mowiac, wejsc z drzwiami i takiego gnoja skopac. Potem go chlopaki na celi zniszcza

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?