Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czym jest rodzinny dom dziecka

| aktualizacja: 23.09.2014 | 8

Rodzinny Dom Dziecka - czym jest? Jakie warunki muszą spełnić rodziny, by stworzyć taki dom.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
30897182.jpg
fot. Edipresse
Rodzinny Dom Dziecka jest placówką sprawującą całodobową opiekę nad dziećmi pozbawionymi właściwej pieczy ze strony rodzin naturalnych, w warunkach zbliżonych do domu rodzinnego.

http://www.infor.pl/prawo/dziecko-i-prawo/adopcja/694830,Adopcja-ze-wskazaniem-dozwolona-przez-prawo.html

Placówkę taką powołują specjalną uchwałą lokalne władze, w odpowiedzi na realne potrzeby występujące w tym względzie na danym terenie. Rodzinny Dom Dziecka ma dyrektora i pracowników zatrudnionych. Dzieci pozostają w nim do czasu powrotu do rodziny, umieszczenia w rodzinie adopcyjnej lub usamodzielnienia. W placówce rodzinnej przebywać może od czworga do ośmiorga dzieci, jednakże w szczególnie uzasadnionych przypadkach liczba dzieci może ulec zmniejszeniu lub zwiększeniu. Rodzinne Domy Dziecka są często prowadzone przez organizacje pozarządowe.

Czytaj także: Rodzina zastępcza. Czym różni się od adopcji?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (8)
avatar

korxa
korxa | 2007-07-04 13:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja pewnego pięknego dnia, kiedy już ułożyłabym sobie życie z mężem chciałabym dojść do takiego momentu w swoim życiu, że będę gotowa na przyjęcie jakiś dzieciaczków w potrzebie i będę miała u siebie rodzinny dom dziecka.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

ulhappy
ulhappy | korxa | 2007-07-25 21:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

jestem za.

Odpowiedz

gapliadsjaism
gapliadsjaism | ulhappy | 2009-11-10 00:10 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Guteb Tag Ich haise Goga

Odpowiedz

ulhappy
ulhappy | korxa | 2007-07-25 21:48 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

chcialabym z mezem stworzyc rodzine zastepcza

Odpowiedz

MIKA
MIKA | korxa | 2007-10-24 09:27 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jak wygląda twoja sytuacja w związku z planami na przyszłość , pytam gdyż twój list jest z licpa a mamy pażdziernik.Ja z moim mężem też mamy zgodę od naszego starostwa ma bycie rodzina zastępczą zawodową.Mamy przydzieloną opiekę nad pięciorgiem dzieci (rodzeństwem)

Odpowiedz

zxcz
zxcz | MIKA | 2009-04-19 21:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

mam pytanie- dzieci w jakim wieku sa kierowane do rdd? jak to wyglada w praktyce- dzieci są czasowo do znalezienia rodzin zatępczych czy tak naprawde to my zakladajac rdd tworzymy im te rodzine?

Odpowiedz

Matka zastępcza
Matka zastępcza | korxa | 2009-07-22 13:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Stworzyć potrzebującym dzieciom prawdziwy dom nie jest łatwo,bardzo często są to dzieci po trudnych przejściach,rozerwane emocjonalnie.Ja wraz z mężem jesteśmy zawodową rodziną zastępczą,w tej chwili mamy pięcioro dzieci w różnym wieku od malutkich po nastolatków.Oprócz nich mamy dwoje własnych biologicznych dzieci.Bardzo pragnę poprowadzić rodzinny dom dziecka,gdyż jest na świecie tak wiele dzieci potrzebujących miłości ,akceptacji,poczucia bezpieczeństwa.Dzieci,które są u nas już od wielu,wielu miesięcy odnalazły wreszcie w naszym domu i w naszych sercach to czego nie miały nigdy dotąd-miłość rodziców i zaakceptowanie ich takimi jakie są.A są naprawdę wspaniale,kochamy je jak swoje własne dzieci,a one odwzajemniają uczucia.Oczywiście nie zawsze jest tak super,ale w końcu po to jesteśmy dla nich,aby pomagać im przezwyciężać złe chwile,aby dać im prawdziwe dzieciństwo i wychować je na uczciwych,wrażliwych na cudzą krzywdę ludzi.Uczymy ich szacunku dla innych,aby kiedyś i one mogły pomóc komuś w potrzebie.Mam wielką nadzieję,że uda mi się i będę mogla wraz z moją liczną gromadką pomóc jeszcze innym dzieciom.

Odpowiedz

BETA
BETA | korxa | 2007-07-15 17:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bardzo pochwalam inicjatywę tworzenia rodzinnych domów dziecka.Uważam jednak,że władze powinny bardziej monitorować takie domy.Wiem, że do takich domów trafia tzw. trudna młodzież,zdarza się,że opiekunowie nie radzą sobie z problemem jaki stwarzają podopieczni lub po prostu udają,że problemu nie ma.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?