Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Urlop rodzicielski: czy to rozwiązanie dla ciebie?

| aktualizacja: 02.12.2016 | 0

Chcesz wiedzieć, czy urlop rodzicielski to rozwiązanie dla twojej rodziny i czym różni się od urlopu macierzyńskiego? Przeczytaj!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
co to jest urlop rodzicielski
Urlop rodzicielski to płatny urlop dla rodziców, który można wykorzystać po urlopie macierzyńskim. Z urlopu rodzicielskiego może skorzystać tylko mama lub sam ojciec, rodzice mogą też korzystać z niego naprzemiennie lub jednocześnie. Urlop rodzicielski trwa 32 tygodnie przy jednym dziecku i 34 tygodnie w ciąży mnogiej. Jeśli rodzice zdecydują się na urlop rodzicielski w tym samym czasie, jego czas skróci się do 16 tygodni.

Urlop rodzicielski - kiedy?

Urlop rodzicielski możecie podzielić na 4 części, z których każda musi trwać minimum 8 tygodni i możecie skorzystać z urlopu rodzicielskiego do końca roku kalendarzowego, w którym wasze dziecko kończy 6 lat. Nie trzeba więc więc brać urlopu rodzicielskiego od razu po urlopie macierzyńskim. Jeśli jednak zdecydujecie się na takie rozwiązanie, połączenie urlopu macierzyńskiego i urlopu rodzicielskiego da wam 52 tygodnie urlopu z dzieckiem, w przypadku jednego dziecka (czas trwania urlopu macierzyńskiego mamy bliźniąt to 31 tygodni, na każde kolejne dziecko z ciąży mnogiej doliczamy dwa tygodnie urlopu, a urlop rodzicielski w przypadku dzieci z ciąży mnogiej to 34 tygodnie).
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?