Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Wakacyjna apteczka małego alergika

| aktualizacja: 04.07.2015 | 1

Niezależnie czy dziecko ma w chwili wyjazdu na wakacje objawy alergii, czy nie, pamiętaj, by zabrać na wszelki wypadek odpowiednie preparaty.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
wakacje, dzieci, niemowlę, niemowlak
fot. Fotolia

Wakacje z dzieckiem alergikiem

Dolegliwości alergiczne mogą uprzykrzyć wakacje małego odkrywcy. Zamiast liczyć na szczęście, że nic dziecku nie stanie na przeszkodzie, by czerpać radość z uroków lata, lepiej dmuchać na zimne i zadbać o to, aby w razie niespodziewanych dolegliwości, mieć pod ręką pomocne preparaty.

Jeśli spędzamy wakacje z dzieckiem w Polsce, warto sprawdzić wcześniej, co i gdzie pyli, a w razie potrzeby pójść do apteki. Trudniej może być, gdy wyjeżdżamy za granicę. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy dziecko w innym państwie nie spotkam nowego alergenu, przed którym jego organizm zacznie się bronić. Co więcej, możemy mieć problem z zakupem dotychczas stosowanych preparatów. Warto zatem zadbać o to, by objawy alergiczne nie popsuły dobrego humoru twojego dziecka na wakacjach.

Do wakacyjnej apteczki małego alergika warto spakować:

  • Preparat oczyszczający nosek dziecka – do wypłukiwania alergenów z nosa zaleca się stosowanie roztworu wody morskiej. Znajdują się w nim między innymi mikroelementy takie jak miedź i mangan, które mają korzystny wpływ na śluzówkę nosa dziecka oraz działanie antybakteryjne (np. Spray Marimer Izotoniczny).
  • Kropelki do oczyszczania oczu dziecka – gdy dziecku łzawią oczka, zarówno z powodu alergii, jak i np. uwierającego ziarenka piasku, szybkom metodą przynosząca ulgę dziecku jest przepłukanie oczka sterylnym roztworem soli fizjologicznej (NaCl). Takie kropelki mają pH identyczne jak łzy, dlatego nie wywołują one nieprzyjemnego szczypania w oczkach. Możesz je nabyć w aptece w małych, poręcznych ampułkach wygodnych do jednorazowego użytku.
  • Leki antyhistaminowe – hamują wydzielanie tej substancji, dlatego są bardzo ważne w leczeniu objawów alergii. Odpowiednio dobrany lek pozwoli nam szybko i na długo zapanować nad najważniejszymi objawami alergicznego nieżytu nosa u dziecka. Ważne jest, aby nie miały skutków ubocznych. Zadbaj o to, by dany preparat nie powodował senności, kłopotów z koncentracją lub odwrotnie: pobudzenia.

Czy wiesz, że katar może wpłynąć na sposób odczuwania smaku potraw?

Zmysły smaku i węchu są ze sobą częściowo powiązane, dlatego katar może zmienić smak spożywanych potraw. Nie zdziw się więc, gdy dziecko z katarem alergicznym będzie miało osłabiony apetyt.

Zobacz też: Alergia? Pomogą leki antyhistaminowe
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

MAŁGOSIA
MAŁGOSIA | 2014-10-29 18:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Uważam że dużo złego w domu to kurz i roztocza. Ten ostatni to najbardziej alergizująca rzecz którą mamy pod nosem. Moja córka miała problem ze snem , z nieżytem nosa i oczywiście alergie na roztocza. Znajomy który do nas przyszedł poradził nam dosłownie super urządzenie które pozbywa się kurzu, roztoczy, jonizuje powietrze, nawilża. REWELACJA . Córka lepiej śpi, co za tym idzie lepiej się uczy, ja odetchnęłam z ulgą. Podaję kontakt do kolegi który zajmuje się tymi urządzeniami. whiteape@interia.pl

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?