Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Co zrobić z dzieckiem w wakacje?

| aktualizacja: 13.07.2015 | 3

Nie wiesz jak zorganizować dziecku czas w wakacje, gdy ty jesteś w pracy, a przedszkole jest zamknięte? Zobacz, jakie masz możliwości.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)

Jeśli przez 2 miesiące placówka, do której uczęszcza twoje dziecko będzie zamknięta, a ty nie możesz pozwolić sobie na tak długi urlop, możesz mieć problem, co zrobić z przedszkolakiem w wakacje.
Oto kilka możliwości, z których możesz skorzystać, planując dziecku wakacje.

Przedszkole dyżurne

Przedszkola dyżurne to placówki, które pełnią dyżury podczas wakacji. Listę takich przedszkoli w twojej okolicy powinna wisieć na tablicy ogłoszeń w przedszkolu, do którego chodzi dziecko. Jeśli jej nie ma zapytaj o nią dyrekcję przedszkola albo sprawdź na stronię internetowej twojego Urzędu Gminy.
Plusy:
  • znajome dzieci - przeważnie do pobliskiego przedszkola dyżurnego uczęszczają dzieci z grupy, do której chodziło twoje dziecko
  • podobne rytuały – w większości przedszkoli plan dnia jest podobny, co ułatwia dziecku codzienne funkcjonowanie
  • zorganizowany czas – zajęcia są zaplanowane i zorganizowane
  • wyżywienie w cenie – nie musisz martwić się o przygotowywanie posiłków dla dziecka
  • długie godziny pracy – dziecko może przebywać w przedszkolu dyżurnym tyle godzin, co w normalnym przedszkolu
Minusy:
  • dziecko nie odczuwa wakacji – wciąż chodzi do przedszkola tak jak przez resztę roku. Dlatego warto zorganizować czas tak, by dziecko do przedszkola dyżurnego chodziło tylko przez część wakacji, a nie całe 2 miesiące.
  • często obowiązują wcześniejsze zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Dlatego pamiętaj, by zapisać dziecko odpowiednio wcześniej.
  • czasem przedszkola dyżurują tylko przez jeden miesiąc wakacji. Pamiętaj więc, by sprawdzić w jakim terminie dyżuruje przedszkole do, którego zapisałaś dziecko na wakacje.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

anka
anka | 2017-07-12 10:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jeśli nie wiecie co zrobić z dziećmi w wakacje to polecam zapisać je na tydzień warsztatów do Splotu Artystycznego. Moja córeczka już nie może się doczekać.

Odpowiedz

Isia
Isia | 2013-08-15 14:27 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

najlepiej zabrać dziecko ze sobą na długie wakacje :) Oczywiście wiem, że nie zawsze jest to możliwe, ale przy odrobinie uporu... Z mężem bardzo lubimy podróżować, każdą złotówkę odkładamy na wyjazdy, obydwoje mamy wolne zawody, a więc też sami układamy sobie pracę. W tym roku z dzieciakami najpierw pojechaliśmy z biura alfa star na tygodniowe wakacje na Teneryfę, potem tydzień spędziliśmy w Bieszczadach, a teraz wybieramy się na Suwałki na kajaki. Nasz dzieciak to uwielbia, jest mega ciekawy świata, widać, że te wyjazdu rozwijają go. I mnie też, bo nieważne czy to Teneryfa, czy kajaki, patrzę na świat oczami 5-latka. I to jest super! polecam wszystkim rodzicom takie doświadczenie.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Katarina
Katarina | Isia | 2013-08-17 18:47 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja sobie nie wyobrażam, żeby spędzić urlop osobno, bez dziecka, i tak na codzień za mało czasu spędzamy z córcią ze względu na pracę, długo jest w przedszkolu, a czasem i po przedszkolu jest z babcią, więc chociaż w wakacje chce jej zapewnić maksimum czasu z rodzicami, dlatego bierzemy z mężem urlop i już byliśmy nad morzem a teraz jeszcze wybieramy się na Kretę, mąż znalazł jakąś promocję w alfa starze, oczywiście również nieoceniona jest pomoc babci, która Zuzię zabrała do siebie na działkę, żeby ta ani jednego dnia nie musiała w wakacje chodzić do przedszkola i tak się tam nachodzi w ciągu roku.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?