Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Starasz się o dziecko? Nie pij tego jednego napoju!

| aktualizacja: 07.09.2017 | 0

Dieta przyszłych rodziców ma ogromne znaczenie. Okazuje się, że pijąc ten jeden napój, zmniejszamy szanse na poczęcie dziecka!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Kobieta w ciąży
fot. Fotolia
To najlepiej sprzedający się napój gazowany na świecie i jednocześnie jedna z przyczyn otyłości, niestrawności i innych dolegliwości. Wiecie, o czym mowa?

Cola zmniejsza szanse na dziecko?

Cola – ulubienica dzieci i dorosłych na całym świecie. Słodka, gazowana i uzależniająca, a przy tym niezdrowa i pozbawiona jakichkolwiek wartości odżywczych. Nic dziwnego, że osoby, które piją napoje typu cola, mogą mieć problemy z poczęciem dziecka!

Picie napojów typu cola wpływa zarówno na kobiety, jak i na mężczyzn. Naukowcy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Kopenhadze przebadali 2554 mężczyzn. Sperma tych z panów, którzy wypijali litr coli dziennie, była gorszej jakości niż sperma tych, którzy nie pili żadnych napojów gazowanych. W spermie mężczyzn niepijących coli wykryto 54 miliony plemników na każdy milimetr nasienia. Dla porównania, w spermie mężczyzn pijących colę znaleziono jedynie 34 miliony plemników na milimetr nasienia. Mniejsza liczba plemników może oznaczać większe trudności z zajściem w ciążę. Picie napojów gazowanych może również zaburzać owulację u kobiet.

Zdrowa dieta to podstawa!

Nawet jeśli podchodzimy sceptycznie do tego typu badań, musimy się zgodzić, że napoje typu cola nie są zdrowe. Cukier, konserwanty, sztuczne aromaty i barwniki szkodzą każdemu, również parom starającym się o dziecko. Jeśli staracie się o dziecko, pomyślcie o zmianie nawyków żywieniowych. Pamiętajcie, że wasza dieta ma wpływ na wybory żywieniowe waszego dziecka w przyszłości!

Zobacz także: Karmisz piersią? Jedz warzywa! Twoje dziecko ci podziękuje

Źródło: wp.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?