Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Coraz więcej treści pedofilskich w Internecie – nowy raport pozbawia złudzeń!

| aktualizacja: 20.04.2016 | 0

Niestety pomimo tego, że szybko reagujemy na pojawianie się zdjęć oraz filmów związanych z wykorzystywaniem nieletnich, nie udaje się zablokować wszystkich. Problem rośnie lawinowo – alarmuje zespół Dyżurnet.pl.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Nowe dane są zatrważające. Blisko 1000 zgłoszeń więcej w I kwartale 2016 r. w porównaniu z rokiem poprzednim. 

Czas jest ważny

– Działamy na bazie "incydentów", czyli zgłoszeń internautów. – potwierdzają pracownicy Dyżurnet. – Sprawy związane są z  publikowaniem zdjęć oraz filmów, które dotyczą molestowania dzieci, albo też treści, których nie powinny oglądać osoby nieletnie (sceny przemocy, wulgaryzmy, pornografia ). Każde zgłoszenie analizują nasi eksperci i podejmują decyzję o usunięciu materiałów. Staramy się zrobić  to nie później, niż w ciągu 72 godzin - dodają. 


Pomoc internautów nieoceniona

Internauci zgłosili w I kwartale 2016 r. 3853 incydenty, czyli o 925 zgłoszeń więcej, niż porównywalnie w roku ubiegłym. To bardzo ważne. – informuje Marta Różycka, kierownik zespołu Dyżurnet.pl.– O takich zdarzeniach powiadamiamy administratorów stron, którzy usuwają pedofilskie materiały, często nawet w mniej niż 72 godziny. Jeżeli nielegalne treści znajdują się na serwerach zagranicznych     (zdecydowana większość niecenzuralnych materiałów), wówczas pracownicy Dyżurnet.pl przekazują je zespołom interwencyjnym w odpowiednich krajach. Ci kontaktują się z lokalną policją oraz administratorami stron. –zapewnia. 

Dane policji - rośnie liczba skazanych

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że zatrważająco rośnie liczba osób skazanych za rozpowszechnianie treści zakazanych prawem. W tym roku w I kwartale, blisko 1500 osobom zostały postawione zarzuty (w roku 2015 było ich 300). Pedofile coraz lepiej się maskują, używają programów kamuflujących, oraz korzystają z serwisów hostingowych. Jednak dzięki międzynarodowej współpracy z przestępczością w cyberprzestrzeni, coraz więcej osób zostaje złapanych na gorącym uczynku.



Czy Ty możesz jakoś pomóc?

Każdy kto znajdzie w Internecie jakiekolwiek niepokojące treści, powinien zgłosić się do pracowników Dyżurnet.pl. Można zrobić to zupełnie anonimowo za pomocą formularza na stronie dyżurnet.pl, lub telefonicznie. Zespół powołany w 2005 r. w celu podniesienia bezpieczeństwa Internetu, dokonał analizy ponad 60 tysięcy nadesłanych zgłoszeń. 

Przeczytaj także: Pedofil wybiera grzeczne dzieci.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się




Zapomniałeś hasła?