Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

„Córka bajarza” – obowiązkowa książka dla każdego

| aktualizacja: 28.11.2016 | 3
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(6)
książka córka bajarza, okładka
fot. materiały prasowe
Do sprzedaży trafiła książka, która wygrała w konkursie Biedronki „Piórko 2016” na najlepszą książkę dla dzieci. Musicie ją mieć, bo to książka dla dużych i małych – naprawdę warto!
„Córka bajarza” to debiut literacki Moniki Radzikowskiej, która jest laureatką pierwszego etapu konkursu „Piórko 2016”. Pierwsza część skierowana była do autorów tekstów. Gdy etap został zakończony i wybrano zwycięzcę, ruszył drugi etap, który miał wyłonić laureata ilustracji do tekstu Moniki Radzikowskiej. Ilustracje przygotowane do zwycięskiej opowieści, wyłonione w drugim etapie konkursu, wykonała Monika Biała. Każda laureatka otrzymała nagrodę w wysokości 100 tys. zł.

Niezwykła książka dla dzieci w Biedronce

 „Córka bajarza” opowiada o tym, że warto pokonywać swoje lęki i trudności w życiu. Książka podpowiada, co w życiu jest najważniejsze, dodaje nadziei i wiary w szczęśliwe zakończenie. Opowieść snuta wokół postaci dziewczynki, której tata jest mistrzem w opowiadaniu baśni i bajek. Autorka książki wierzy, że niemożliwe nie istnieje i każdy może dotrzeć na koniec świata, aby spełniać swoje marzenia. Podróże są jej pasją i inspiracją – uwielbia poznawać ludzi z innych krajów, regionów, rozmawiać z nimi, słuchać ich historii.
- Monika Radzikowska zabiera nas w świat baśni, świat rzadko już dziś odwiedzany. Znajdziemy w nim opowieść o wielkiej mocy, która drzemie w słowach. Każdy bajarz zna ich siłę. Autorka również – przekonuje Renata Piątkowska,  autorka książek dla dzieci, Kawaler Orderu Uśmiechu, członek Kapituły Nagrody w kategorii „Tekst”.


Okładka książki Moniki Radzikowskiej "Córka bajarza", ilustracje: Monika Biała

Przepiękne ilustracje dopasowane do wieku

Ilustracje do „Córki bajarza”, które zwyciężyły w drugim etapie łączą wysoką jakość artystyczną, oryginalność, ale równocześnie są dostosowane do możliwości recepcyjnych i poznawczych dziecka. Dodatkową wartość stanowią wyraziste postacie uzupełnione ciekawymi bohaterami drugo- oraz trzecioplanowymi.
 
- Monika Biała stworzyła bardzo atrakcyjną oprawę plastyczną. Miło jest córce bajarza, że dostała się w takie zdolne ręce! – uważa Bohdan Butenko, artysta grafik, członek Kapituły Nagrody w kategorii „Ilustracje”.
 
Książka pt. „Córka bajarza” została wydana w nakładzie 45 tys. egzemplarzy przez Wydawnictwo Zielona Sowa. Publikacja będzie dostępna wyłącznie w sklepach sieci Biedronka. 
 
Zobacz więcej: O konkursie „Piórko 2016” pisaliśmy też tutaj
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

An
An | 2017-01-20 21:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Gdzie ta książka? Szukałam w Biedronkach w Toruniu i w Bydgoszczy. Czy tak szybko rozszedł się nakład?

Odpowiedz

Czytająca mama
Czytająca mama | 2016-12-15 15:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kupiłam, czytaliśmy - przepiękna opowieść. Moje dzieci zachwycone. Polecam

Odpowiedz

Bajarz
Bajarz | 2016-12-04 20:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Czy moglibyście udostępnić ilustracje pozostałych uczestników konkursu?NIektóre z ilustracji do książki "córka bajarza" są już dostęþne w internecie,ale nie wszystkie.Trzeba przyznać,że są to równie dobre ilustracje,jak te które wygrały.Także wybór musiał być ciężki.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?