Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

"Cwaniak wziął dziecko i chce WEJŚĆ BEZ KOLEJKI!" – czyli młody tata w urzędzie

| aktualizacja: 18.02.2016 | 9

Uwierzycie, że są ludzie, którzy naprawdę wierzą w to, że zabieramy dzieci do urzędów, nie dlatego, że nie mamy z kim ich zostawić, ale dlatego, żeby ominąć kolejkę?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
tata z dzieckiem
fot. Fotolia
Rodzic z dzieckiem ma prawo do pierwszeństwa w kolejce – oczywiście pod warunkiem, że tym rodzicem jest mama. Bo jeśli malucha trzyma na rękach tata, to w oczach urzędniczki jest tylko cwaniakiem, który "gra dzieckiem"!

O takich podwójnych standardach przekonał się ostatnio tata małego Kajetana, podczas rejestrowania auta w Urzędzie Komunikacji w Ciechanowie. Maleństwo było w nosidełku, ale i tak – mimo starań taty – nie miało ochoty cierpliwie czekać, aż przyjdzie ich kolej do okienka. Mężczyzna więc grzecznie poprosił urzędniczkę o informację, czy – i jak – mógłby w jakiś sposób przyśpieszyć załatwienie sprawy. I tym jednym pytaniem rozpętał awanturę...

”Dziecko przecież mogło zostać w domu”

Urzędniczka, widząc tatę z dzieckiem w nosidełku, oburzyła się na jego „manipulację”! Dla niej było oczywiste, że dziecko mogło zostać z mamą, a skoro tata wziął je ze sobą do urzędu, to wiadomo po co –  żeby przepchać się w kolejce! Określiła jego pytanie jako „żałosne” i wyjaśniła mu, że młoda matka, owszem, ma prawo do pierwszeństwa w kolejce, ale facet? Z jakiej racji? Kiedy mężczyzna zapytał panią z okienka, skąd wie, że nie jest – hipotetycznie – samotnym ojcem, został w grubiański sposób wyśmiany i odesłany w powrotem do kolejki.

Spędził z niej kolejne kilkanaście minut, próbując wszystkich sposobów, żeby uciszyć i zabawić zniecierpliwionego synka. Kiedy zaś doszedł w końcu do okienka, okazało się, że niestety nie może dopełnić w nim wszystkich formalności, bo potrzebne jest jeszcze zaświadczenie od innego urzędnika, do którego – a jakże – również ciągnęła się kolejka...

Tylko mama ma prawo do pierwszeństwa?

W tej historii – opisanej na Facebooku przez żonę mężczyzny – zastanawia nie tylko zachowanie grubiańskiej urzędniczki, ale też innych osób w kolejce. Jak to możliwe, że nikt, widząc zniecierpliwionego malucha, nie zaproponował młodemu ojcu, że go przepuści w kolejce? Czy naprawdę wszyscy po cichu wierzymy w to, co powiedziała (wykrzyczała!) urzędniczka w okienku: że tylko mama ma prawo do pierwszeństwa obsługi? Przecież tak naprawdę to nie chodzi o wygodę dorosłego, ale dziecka!

Poza tym – czy naprawdę większość społeczeństwa uważa, że rodzice dla zabawy biorą ze sobą dziecko do urzędów albo do sklepów – i narażają je na choroby i stres – tylko po to, żeby tym sprytnym sposobem szybciej dostać się do okienka albo sklepowej kasy?

Zobacz także:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (9)
avatar

Mama
Mama | 2016-02-23 19:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie wierzę w to co czytam. Ja byłam sama z dzieckiem w mieście w którym znajduje się urząd. Mąż był za granicą. Dziecko nie zostałoby z nikim innym więc musiałam 'ciągnąć 'je ze sobą. A co jeśli to mój mąż byłby w tej sytuacji? Jaka to różnica? To jest jawna dyskryminacja i pani urzędnik powinna za to odpowiedzieć. Mam nadzieję że rodzice dziecka napisali już skargę.

Odpowiedz

Młoda mama
Młoda mama | 2016-02-20 21:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Okropne zachowanie urzędniczki. Może to samotny ojciec, który nie ma z kim zostawić maleństwa? Mój mąż pracuje w delegacjach, jest w domu czasami raz w miesiącu. Muszę normalnie żyć i dlatego zabieram swoją 2 miesięczną córkę do sklepów i urzędów. Też płacze. Ale czego się spodziewać - że przepuszczą w kolejce?? Jak byłam w ciąży to też niestety nikt mnie nie przepuszczał. Większość z nas powinna nauczyć się trochę kultury.

Odpowiedz

dd
dd | 2016-02-19 11:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

lopa82-na pewno ma to jakiś sens ,to co piszesz,że dziecko w urzędzie nie powinno przebywać,ale proszę wziąć też pod uwagę,że może ktoś mieszka poza miejscem urzędu /na wsi/,nie zawsze ma możliwość dojechania do urzędu w godzinach ,o których Pan/i pisze,nie zawsze ma tez jak zostawić dzieciątko w domu,może jest przejazdem z KIMS znajomym ,przy okazji,może drugi rodzic jest na wizycie u lekarza,kontrola albo inny powód.. Bywa różnie,i nie zawsze może być tak ,jak Pan/i pisze.I proszę wierzyć,nie każdy urząd pracuje po południu /ja pracuję w urzędzie od 8-16,i nie ma u nas popołudniowych zmian.../.

Odpowiedz

lopa82
lopa82 | 2016-02-19 09:48 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tata, mama nieważne, fakt jest taki że ciąganie ze sobą malucha po urzędach - moim zdaniem - jest bezsensowne. Każdy! każdy urząd ma dzień w którym pracuje popołudniami, jeśli tata siedzi z dzieckiem a mama pracuje, to niech idzie do urzędu wtedy kiedy mama wróci z pracy - w wyznaczony dzień. To samo się ma do zakupów w supermarketach (zwłaszcza w weekendy i w godzinach szczytu), oraz innych wyjść. Na prawdę nie trzeba ciągać malucha po tego typu nieprzyjaznych miejscach.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Sylwia
Sylwia | lopa82 | 2016-02-19 11:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Podejrzewam jak lopa82 urodzi dziecko to zmieni zdanie bo przecież punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.Wszystko zależy od ludzi a nasze społeczeństwo najbardziej pomocne i tolerancyjne jest na portalach społecznościowych i w teorii.

Odpowiedz

mamaJULI
mamaJULI | lopa82 | 2016-02-21 06:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Łatwo się mówi... wymieniamy sie z mężem dzieckiem pod pracą widzimy sie 2 dni w tygodniu (sobota-niedziela) nasi rodzice tez pracują i co z kim mam zostawic dziecko? Skoro jest taka mozliwosc bardzo czesto kozystam z tego w ciazy tez bylam czesto przepuszczana w kolejkach a gdy jestem u lekarza i dziecko placze wycoagam ksiazeczke honorowego krwiodawstwa i tez ode i co teraz?

Odpowiedz

Starr22
Starr22 | lopa82 | 2016-02-23 17:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Najlepiej niech siedzą z małymi dziećmi w domu, a co! Bezsensowny jest Twój komentarz - nie przyszło Ci do głowy, że czasem nie ma innej możliwości?

Odpowiedz

Orszula30
Orszula30 | lopa82 | 2017-02-12 14:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Oj ja też nie raz słyszę Jeju czemu pani ciągnie maleństwo? No sorry. Zostawię je w domu z duchem świętym bo niestety sama wychowuje synka :) ale swoją drogą szybciej ktoś przepuści w kolejce jak jest się z dzieckiem niż kobietę w ciąży!

Odpowiedz

Zorra
Zorra | lopa82 | 2017-06-06 19:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tylko gdy się nie ma nikogo innego w domu bo partner/partnerka mieszka gdzieś indziej. Ja jeździłam z wcześniakiem do urzędów i do sklepów. Gdy się jest samemu i nie na babci 2ulice dalej tak jest.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?