Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ćwiczenia na mięśnie Kegla

| aktualizacja: 28.08.2014 | 2
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
Na czym polegają i dlaczego są takie ważne? Odpowiada ginekolog.
Jestem w siódmym miesiącu ciąży. Koleżanka poradziła, bym już teraz zaczęła wykonywać ćwiczenia Kegla. Ona w ten sposób nie ćwiczyła przed porodem i – jak twierdzi – ma teraz z tego powodu kłopoty z nietrzymaniem moczu. Czy rzeczywiście jest to konieczne. Ewa

To prawda, że są to bardzo ważne ćwiczenia. Wzmacniają one napięcie mięśni krocza otaczających ujście cewki moczowej, pochwy i odbytu. Dzięki nim można zapobiec przykrym dolegliwościom oraz poważnym problemom podczas ciąży i po porodzie.

Jeśli mięśnie te są nadmiernie rozciągnięte, może dojść do obniżenia macicy, wysiłkowego nietrzymania moczu lub nadmiernego poszerzenia wejścia do pochwy. Szkoda, że tak mało kobiet pamięta o tej prostej formie profilaktyki i równie niewiele informuje lekarza, że ma trudności ze zwieraczem pęcherza w czasie ciąży.

Ćwiczenia Kegla polegają na częstym zaciskaniu mięśnia zwieracza odbytu oraz mięśnia zwieracza pęcherza moczowego (np. przerywanie oddawania moczu). Należy je wykonywać podczas ciąży, kontynuować zaraz po porodzie i pamiętać o nich później. Poprawiają one jakość życia i mają korzystny wpływ na przywrócenie właściwej anatomii wejścia do pochwy po porodzie.

prof. dr hab. Bogdan Chazan, ginekolog

Czytaj też: Erotyczny trening - ćwicz i ciesz się lepszym seksem.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Malgosia
Malgosia | 2017-11-07 13:00 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Droga Agnieszko a wystarczylo troszke poczytac o ogolnym cwiczeniu miesni kegla i uniknelabys tego calego oburzenia i wiedxialabys na czym to polega, najpierw radze sie doinformowac a potem krzyczec na caly swiat ze biedna strona wprowadza w blad "madki" takie jak Ty.

Odpowiedz

Aga
Aga | 2017-02-18 09:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie mozna ruch ćwiczeń wykonywać podczas siusiania i wstrzymywać mocz. Proszę uaktualnić informacje na strońie i nie wprowadzać kobiet w błąd.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?