Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy – część 3

| aktualizacja: 09.12.2015 | 0

Systematyczne ćwiczenia mięśni dna miednicy powinny być naszym nawykiem. Dzięki temu nie grozi nam nietrzymanie moczu czy bóle pleców. Warto zacząć je wzmacniać, zanim test pokaże dwie kreski, bo ciąża nie pomaga w utrzymaniu tej grupy mięśni w dobrej kondycji. Do systematyczności namawia Zosia Budkiewicz, fizjoterapeutka i instruktorka fitness.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Proponowane przez Zosię Budkiewicz ćwiczenia nie tylko wzmacniają mięśnie dna miednicy, ale także inne grupy mięśni: grzbietu, brzucha, nóg, pośladków. Przyczyniają się do ogólnego wzmocnienia ciała. Pamiętaj, że ćwiczenia na mięśnie dna miednicy sprawiają, że satysfakcja z życia seksualnego jest większa.

Przysiady w wykroku

Jedna noga z tyłu (zakroczna), druga z przodu (wykroczna). Kolano nad piętą. W tym ćwiczeniu pracują nie tylko mięśnie dna miednicy, ale też pośladków, nóg i łydek. Przysiad. Powrót do pozycji wyjściowej – w tym czasie napnij mięśnie krocza. Ćwiczenie powtórz 12-15. Druga strona.

Przysiady w wykroku plus ramiona

Do powyższego ćwiczenia dodaj pracę ramion. Dla wzmocnienia efektu ćwicz z ciężarkami. Powtórz 12–15 razy na każdą stronę w 4–5 seriach.

 
Zofia Budkiewicz jest fizjoterapeutką i instruktorką fitness, specjalizuje się w ćwiczeniach i masażu kobiet w ciąży i po porodzie, współpracuje z licznymi szkołami rodzenia. Prywatnie mama dwójki dzieci.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?