Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czary w Krainie Oz – recenzja audiobooka

| aktualizacja: 09.07.2013 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Czary w krainie Oz, audiobook, audiobook dla dzieci
fot. materiały prasowe
Przygoda z Krainą Oz zaczęła się dla dzieci (czy tylko dzieci?) ponad sto lat temu, kiedy to amerykański pisarz Lyman Frank Baum napisał powieść Czarnoksiężnik ze Szmaragdowego Grodu.
Książka tak się spodobała, że pisarz zaczął tworzyć kolejne opowieści o przedziwnej baśniowej krainie.

Jak pisarz wielokrotnie podkreślał, wiele pomysłów podsuwały mu dzieci zasypujące go tonami listów. Twierdził nawet, że swoich czytelników uważa za współautorów, bo w tych listach fantazjowali na temat najważniejszych książkowych postaci, podsuwali nowe pomysły i rozwiązania. W każdym razie książek powstało czternaście. U nas ukazało się do tej pory pięć tomów cyklu.

Wybrałam dla was tę o czarach w krainie Oz, bo bardzo ciekawa, bo spotkacie w niej także bohaterów, pewnie już wam dobrze znanych z innych opowieści o tajemniczej krainie, a wśród nich Dorotkę, która wraz ze swą drużyną wędruje po świecie i spełnia rolę strażaczki. Jest zawsze tam, gdy dzieje się coś złego, gdy ktoś jest zagrożony, gdy kogoś spotyka nieszczęście.

Tym razem księżniczka Ozma zakazuje praktykowania magii w krainie Oz. Nie podoba się to wielu mieszkańcom tej i sąsiadujących z nią krain, w tym pewnemu chłopcu z kraju Manczkinów, który znalazł metodę na zamianę w zwierzęta nawet zwykłych przedmiotów. To się dla niego niedobrze kończy, zwłaszcza że Manczkin znajduje się pod wpływem pewnego złego wygnańca z krainy Oz, który nim steruje. Jest tak bardzo zły, że nawet postanawia zepsuć Ozmie urodzinowe przyjęcie. Na ratunek pospieszy oczywiście Dorotka ze swoją dzielną drużyną. Kto wygra? Wygnaniec z chłopcem, czy Dorotka i jej przyjaciele. Dowiecie się słuchając  pani Aldony Struzik, aktorki wszechstronnej, związanej z teatrami wrocławskimi, znanej z licznych seriali, filmów, użyczającej głosu licznym postaciom filmowym. Czyta smakowicie.

Czary w krainie Oz
Autor: Lyman Frank Baum
Lektorka: Aldona Struzik
Wydawnictwo: SMPB
Nośnik CD w formacie mp3

Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?