Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czego Pan Szkieletor może nauczyć rodziców?

| aktualizacja: 02.07.2016 | 3

Dzieci muszą być przewożone są w fotelikach i przypinane pasami. Czy robimy to prawidłowo? Koniecznie zobaczcie!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Pan Szkieletor
fot. FB Ashley Kulm
Wiele lat zajęło nauczenie rodziców, by dzieci przewożone były we właściwych dla ich wieku, wagi i rozmiaru fotelikach. Niestety, nadal jeszcze nie stosują się do zaleceń producentów i niewłaściwie użytkują foteliki. Ma im w tym pomóc Pan Szkieletor, który pokazuje, jak powinno wyglądać dziecko prawidłowo przypięte w foteliku. 

Po co jest ten klips?

Czy zdarzyło Ci się zignorować klips który doczepiony jest do pasów? Jeżeli tak, to wiesz o czym mowa. Klips, który ściąga pasy, by nie zsunęły się z ramion dziecka, często smętnie wisi na różnej wysokości. Przeważnie tam, gdzie się sam zsunie. Mało kto pamięta, że klips ten musi być na wysokości klatki piersiowej (mniej więcej tuż nad piersiami), by spełniał swoją rolę. Wtedy dziecko jest w pełni zabezpieczone przed wypadnięciem z fotelika w czasie kolizji.5-punktowe pasy bezpieczeństwa dotyczą zwłaszcza maluchów, które powinny być dodatkowo zabezpieczone. Pasy często niestety zbyt luźne nie dają bezpieczeństwa. 
Ashley Culm, pomysłodawczyni Pana Szkieletora od lat walczy o bezpieczne przewożenie dzieci. Liczy na to, że ilustracje będą lepiej przyswajalne dla rodziców i bardziej do nich przemówią. Ustawienie klipsa we właściwej pozycji nie zajmuje dużo czasu, ale często o tym zapominamy, lub nie znajdujemy na to czasu w ciągłym biegu.

Czy w Twoim foteliku jest taki klips? Używasz go?

Przeczytaj także: Czy wiesz jak bezpiecznie przewozić swoje dziecku w foteliku?- zrób test!
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

Rolll2
Rolll2 | 2017-07-23 12:31 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie mam niestety takiego klipsa :( a bardzo bym chciała bo Moja wiercipiętka ciągle przekłada rączki. Pytałam w kilku sklepach z wózkami i fotelikami i usłyszałam tylko, że nigdy czegoś takiego nie mieli i muszę na internecie sobie kupić. Szkoda, że to nie jest standard przy fotelikach.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Magda
Magda | Rolll2 | 2017-07-23 15:42 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Na ebay są

Odpowiedz

Ana
Ana | Rolll2 | 2017-07-23 23:29 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Brednie tu wypisują gdyz w Europie klips ten nie jest dopuszczony do homologacji fotelików te klipsy są tylko w amerykańskich fotelikach

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?