Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

4 pytania na temat siusiania w ciąży

| 31.08.2009, aktualizacja: 25.08.2016 | 0

Częste wizyty w toalecie to jedna z najpowszechniejszych i najbardziej kłopotliwych dolegliwości w ciąży. Wyjaśniamy, skąd się bierze, kiedy powinna być powodem do niepokoju i w jakim momencie wreszcie ustąpi.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
kobieta, mama, ciąża, brzuszek

1. Co jest przyczyną częstego oddawania moczu w ciąży?

Częstsza niż zwykle potrzeba siusiania to jeden z pierwszych objawów ciąży, który może pojawić się zanim przyszła mama zda sobie sprawę ze swego odmiennego stanu. Od momentu zapłodnienia w organizmie kobiety toczy się hormonalna rewolucja. To właśnie za sprawą jednego z ciążowych hormonów - progesteronu - stajesz się toaletowym bywalcem.
 

2. Czy w miarę rozwoju ciąży dolegliwość ustępuje?

Działanie hormonów po pierwszych tygodniach ciąży zaczyna się normować. Skutkiem tego jest uspokojenie się pracy pęcherza moczowego. Ale  tylko na pewien czas. W bardziej zaawansowanej ciąży problem powraca. Im większy brzuch, tym większy nacisk macicy na pęcherz, czego skutkiem są ponowne częste wizyty w toalecie, także nocą - to jest bardzo częstym powodem bezsenności w ciąży.
 

3. Co powinno mnie zaniepokoić?

Jeśli podczas siusiania czujesz pieczenie albo ból w pochwie, umów się na wizytę do lekarza, który prowadzi twoją ciążę. Takie objawy mogą oznaczać infekcję pochwy. Infekcje intymne w ciąży są niebezpieczne zarówno dla mamy, jak i dla maluszka, dlatego należy jak najszybciej zacząć leczenie.
 

4. Czy można mniej pić, by rzadziej chodzić do toalety?

Nie jest to wskazane. Przyszła mama powinna przyjmować w ciągu dnia ok. 2 l płynów. Jeśli pod koniec ciąży bardzo przeszkadza ci nocne wstawanie do toalety, postaraj się wypijać mniej płynów po godzinie 18, ale nowy dzień staraj się zacząć od filiżanki ziołowej herbaty. Szczególnie polecane jest picie wody w ciąży.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?